Основне завдання законодавства про дистанційну торгівлю та поштової доставки лікарських засобів полягає у встановленні жорсткої відповідальності операторів ринку за якість, ефективність і безпека медикаментів для здоров'я людей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДані фактори повинні стати головними складовими аксіоми законодавчого врегулювання електронного фармацевтичного ринку, над моделлю якого сьогодні працюють народні депутати України, - переконана директор Департаменту оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Олена Речкина.
Попереджаючи гіпотетичні небезпеки для українців дистанційної торгівлі лікарськими препаратами в посткарантинный період, представник Регулятора фармацевтичного ринку наполягає на превентивної відповідальності аптек не тільки за якість реалізованих у режимі онлайн ліків, але й інформаційний супровід пацієнта.
«В українському законодавстві, як і в законодавстві інших країн, відповідальність за якість лікарського засобу, яке потрапляє до пацієнта, несе, насамперед, аптека або лікарня. І поняття якості передбачає не тільки забезпечення температурного режиму зберігання, але і терміну придатності, наявності інформації про те, чи не знаходиться цей препарат під забороною вільного обігу та багато інших факторів. Аптека – це не просто заклад, який забезпечує пацієнта ліками і стежить за якістю препарату, це, в тому числі, і інформаційний супровід пацієнта, так звана «фармацевтична допомога». Тобто, фармацевт, продаючи ліки, консультує про дозування, можливі побічні ефекти, сумісності препарату з іншими ліками. І коли ми говоримо про необхідність дистанційної торгівлі та доставки медикаментів безпосередньо пацієнту, ми наполягаємо на тому, щоб всі ці функції збереглися», - говорить Речкина.
В новому законодавстві, на її думку, безумовно необхідно прописати і відповідальність операторів поштового зв'язку за дотримання всіх вимог до транспортування ліків. Це і температурний режим, і збереження упаковки.
«Умови щодо доставки повинні бути на інформаційному ресурсі, який супроводжується саме аптечним закладом, що має ліцензію. Саме аптека повинна організувати правильний процес продажу і доставки ліків», - акцентує представник Регулятора.
На першому етапі законодавчого функціонування електронного фармацевтичного ринку може йтися про онлайн-торгівлі виключно безрецептурними ліками.
«Послуга дистанційного продажу рецептурних препаратів може підключитися тоді, коли ми налаштуємо технологію електронного рецепта, щоб процес електронного продажу та доставки міг би відстежуватися і контролюватися державою. Тобто, в список препаратів, дозволених до онлайн-продажу, не можуть входити наркотичні препарати, ліки, що потребують особливих умов зберігання, вакцини», - підсумувала Олена Речкина.