Аграрна корпорація “Сварог Вест Груп” придбала в лізинг 37 одиниць сільськогосподарської техніки у офіційного дилера JOHN DEERE - компанії “Агротек”, уклавши з 2013 по 2015 рік 27 договорів на трактори, сівалки і самохідні обприскувачі JOHN DEERE. З середини 2015 року корпорація братів Буряків перестала виплачувати лізингові платежі, пославшись на неврожай. Компанія «Агротек» пішла назустріч боржникам, погодивши нові умови, щоб останні змогли розплатитися з урожаю наступного року. Однак, з цього моменту, корпорація “Сварог” перестала виконувати свої зобов'язання і досі продовжує приймати всі можливі заходи, щоб не повертати багатомільйонні борги за поставлену техніку, передає Политрада.

Не прийшовши до порозуміння в переговорному процесі з боржником, компанія “Агротек” звернулася до правосуддя, дійшовши до Верховного суду України. Верховний суд визнав, що корпорація “Сварог” і підконтрольні їй компанії несуть зобов'язання за договорами фінансового лізингу та поруки, укладеним з «Агротек» у 2015-2017 роках, а Центральний апеляційний господарський суд зобов'язав структури компанії «Сварог Вест Груп» виплатити «Агротеку» всю суму боргу. Однак на швидке отримання грошей представники «Агротека» не розраховують - адвокати агрохолдингу відразу ж звернулися в суд щодо відстрочення виконання даного рішення, а також оскаржили це рішення у Верховному Суді і призупинили стягнення.

Офіційним дилером John Deere в Україні допомогою виконавчої служби все ж вдалося повернути майже половину відвантаженої за лізинговими контрактами техніки - частину тракторів і обприскувачів. Однак машини опинилися в такому жалюгідному стані, що «Агротеку» довелося витратити на їх відновлення сотні тисяч доларів.

На сьогодні “Сварог Вест Груп” не планує повертати борги навіть за рішенням суду і придумує схеми, щоб затягнути судові процеси і уникнути відповідальності. Адвокати корпорації подали нові позови в суд Хмельницької області, включивши і програні у Верховному Суді справи. Робиться все можливе, щоб договору поруки з «Агротек» були визнані недійсними, а рішення судів були на користь «Сварога».

Популярні новини зараз
Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон Лише $100 на місяць: адвокати беруться захистити ухилянтів від ТЦК, можна оформити підписку Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити
Показати ще

Більш того, наявність багатомільйонних боргів і десятків судових процесів у підприємств «Сварог Вест Груп» не завадило корпорації продати їх у лютому цього року «Епіцентру К». Компанії «Сварог Дністр», «Лотівка Еліт», «СК Бужок», «Гізівщина», «Євразія-сервіс» які виступають поручителями за договорами лізингу з «Агротеком», після завершення операції входять в структуру активів «Епіцентру К», який, безумовно, знає про існуючий борг, однак, не поспішає або не хоче вирішувати проблему.

Затягування судів, зустрічні позови, прийняття відверто «притягнутих» рішень на користь боржників, тиск на суддів – це ті методи, які використовують сьогодні структури, що мають пряме відношення до депутатського корпусу України. За фактом, ті, у кого влада і зв'язку, мають зовсім інші можливості і «своє правосуддя», намагаючись все спустити на гальмах і піти від відповідальності. Як кажуть, «Всі рівні, але деякі рівніші за інших».