У неділю, 5 липня, в Україні відзначили День Дніпра – головної річки України та найбільшої водної артерії країни. З Дніпра отримують воду мільйони чоловік, проте вже незабаром можуть виникнути серйозні проблеми. Екологи б'ють на сполох: річка міліє стрімкими темпами, і всього через 50 років вона може стати в 2 рази менше, ніж зараз.

Як заявив представник “Київводоканалу” Дмитро Новицький, якість води у головній річці України погіршується з кожним роком. Причини цього очевидні – діяльність людини, що “викидає” у воду господарські, промислові стоки, й навіть забруднює річку хімікатами. Тим не менш, Новицький зазначив, що “Київводоканалу” поки вдається підтримувати прийнятний рівень по санітарним нормам.

У Дніпрі скоро зовсім не залишиться води


Новицький озвучив невтішні прогнози. Якщо ситуація не зміниться, вже через 10 років Дніпро значно зміліє, а через 50 років і зовсім зменшиться в два рази. У такому випадку під загрозою виживання опиняться мільйони осіб. Новицький вважає, що необхідно постійно підтримувати на слуху проблеми головної водної артерії, і постійно шукати способи поліпшити якість води.

Популярні новини зараз

У Чернівцях та на Рівненщині лютує вірус, зараза з Китаю скосила десятки українців

400 тисяч українців з вірусом, скарб зі Стародавнього Риму під Житомиром і "блазень" Зеленський в очах Фаріон - головне за неділю, 2 серпня

Проїхав "зайцем" і "заплівся" з провідниками: з'явилися нові подробиці про побиття пасажирки в купе поїзда

Банки розпочали блокувати перекази українців та забирати гроші: шо варто знати кожному

Показати ще

Нагадаємо, що в Новомосковську дівчина зловила болотну черепаху.

Як повідомляв портал Знай.uа, в Дніпропетровській області винесли вирок шкуродеру, який повісив собаку.

Також Знай.uа писав, що в Кам'янському в річці виявили медуз.