Якщо цей наказ набуде чинності, приватним компаніям і "Укрзалізниці" доведеться списати левову частку вагонного парку: за оцінками експертів ринку, вже в майбутньому році на металобрухт відправляться майже 13 тисяч вагонів.

Промислові асоціації та народні депутати вже виступили проти цього рішення. Вони попереджають: дефіцит вагонів, який штучно створює Кабмін, призведе до колапсу в економіці країни, яка і так переживає не найкращі часи через коронакризис. Поставки товарів і сировини в умовах нестачі вагонів будуть неминуче зірвані. Це означає, що промислові підприємства скорочуватимуть виробництво, а обсяги експорту зернових впадуть, що призведе до зростання кількості безробітних в Україні і падіння курсу національної валюти.

Під загрозою опиниться і енергетична безпека країни. Так, за словами голови профспілки гірників Михайла Волинця, дефіцит піввагонів після рішення Кабміну призведе до зривів графіків відвантаження і транспортування вугілля.

"З урахуванням потреби вугільної галузі у вагонах на рівні 18-19 тис.піввагонів, очікувана нестача вагонів у разі прийняття запропонованого рішення, досягне 3-4 тис. Це ставить під загрозу відвантаження 7,5 млн тонн вугілля на рік (-12%). А стабільні поставки вугілля це важлива складова безперебійної роботи енергосистеми та вугільних підприємств", - заявив він.

Нагадаємо, раніше президент Асоціації "Укрведтранс", до якої входять оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко нагадала, що Україна зобов'язалася привести свою законодавчу базу у відповідність з європейськими директивами. А в них не передбачений Нормативний термін служби вагонів.

Популярні новини зараз

Комаров зі "Світу навиворіт" показав сумну правду про українців: "Роблять це не через бідність"

У Харкові подружка Зайцевої злетіла з моста у воду - "осідлала" плаваючу машину, благаючи про порятунок

Колишня дружина Притули розповіла про домашнє насильство: "Перший раз він вдарив мене..."

На Львівщині три автівки не поділили дорогу, кров на узбіччі: понівечені тіла вирізали з купи металу

Показати ще

Президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, заявив, що списання вагонів через скорочення терміну експлуатації змусить "Укрзалізницю" купувати нові вагони, хоча значно важливіше направляти інвестиції в оновлення залізничної інфраструктури держмонополіста.