Австралійські науковці вразили знахідкою черепа Paranthropus robustus, який співіснував одночасно з ранніми предками людини Homo erectus понад 2 мільйони років тому.

Про це повідомляє пресслужба Університету Ла Троба.

Читайте Знай в Google News!

У 2018 році дослідники з відділу археології університету Ла-Троб у Мельбурні, Австралія, проводили розкопки, реконструкцію та аналіз рідкісних скам’янілостей чоловічої статі з Головного кар’єру Дрімолен на північ від Йоганнесбурга, ПАР.

Череп, фото pxhere
Череп, фото pxhere

Paranthropus robustus - це гомінін із великими зубами, з невеликим мозгом, який співіснував із нашими ранніми безпосередніми предками людини як "вид двоюрідного брата". Дослідники стверджують, що зразок DNH 155, який вони виявили, є першим доказом високої роздільної здатності мікроеволюції в межах ранніх видів гомінінів.

Популярні новини зараз
Українцям подарують безкоштовну розмитнення, але лише один раз і не всім: кому пощастило Підрив окупантами Каховської ГЕС: Укренерго зробило важливу заяву Перетрусіть скарбнички: дві копійки, за які можна отримати шалені гроші Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави
Показати ще

Череп Paranthropus robustus, фото Університету Ла Троба
Череп Paranthropus robustus, фото Університету Ла Троба

"Ці два дуже різні види представляють різні еволюційні експерименти... Хоча зараз ми представники виду, який переміг 2 мільйони років тому, викопні дані свідчать про те, що кількісно представників Paranthropus robustus було більше за Homo erectus", — заявила авторка дослідження, докторка Анжеліна Ліс.

Археологи, фото АР
Археологи, фото АР

У Paranthropus robustus були великі зуби та маленький мозок, натомість у Homo erectus — великий мозок і маленькі зуби. Вважається, що перший вид загалом вживав тверді рослини, наприклад, кору чи картоплю.

Вчені припускають, що Paranthropus robustus еволюціонував, наприклад, через зміни навколишнього середовища. Зокрема у виду могли змінитися щелепи для кращого пережовування. Дослідники у майбутньому хочуть з'ясувати, як змінився вид та що призвело до його вимирання.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, найромантичніша пара давності виявилася чоловіками: яку таємницю приховують коханці з Модени.

Також портал Знай.uа писав, що скіфи призвели археологів у своє стародавнє місто.