У світі триває пандемія коронавірусної інфекції covid-19, паніка збільшується. Однак у вчених з'явилися дуже цікаві новини. Виявляється, є люди у яких може бути набутий імунітет, який захищає від SARS-CoV-2, навіть без попереднього контакту з цим вірусом.

Читайте Знай в Google News!

Про це стало відомо завдяки новій статті, яку було опубліковано в журналі Science.

Лабораторія, фото: Unian
Лабораторія, фото: Unian

Велика команда британських медиків вивчила зразки крові, зібрані у дітей до 16 років і дорослих до початку пандемії, а також в перші її місяці, за умови, що донор показав негативні результати тестування на COVID-19. Вчені порівняли антитіла, присутні в цій крові, зі зразками людей, вже перехворіли.

Популярні новини зараз
"Диявольська" комета стане вісником миру в Україні: астролог спрогнозував дату завершення війни Важливі товари скоро зникнуть: у АТБ та Епіцентрі зізнались про труднощі Відомий астролог побачив, хто стане наступним президентом України: "Ніхто не хотів" Воїни ЗСУ потрапили в оточення і 60 годин боролися за життя - вибрався лише один
Показати ще

Як і можна було очікувати, у тих, хто перехворів на COVID-19, виявлялися різні імуноглобуліни, що атакують S-білок вірусу. Однак і у деяких, які не контактували з ним людей були присутні імуноглобуліни G (IgG), що зв'язують цей білок. З вибірки в 302 дорослих таких знайшлося 16 (п'ять відсотків), а з 48 дітей - у 21 (44 відсотки).

Ці IgG - частина набутого імунітету, який з'явився у людей після порівняно нещодавнього інфікування на коронавіруси, схожими на SARS-CoV-2. Такі крос-реактивні антитіла не настільки ефективні в зв'язуванні S-білка, як призначені саме для нього, проте можуть значно впливати на перебіг хвороби і хід розвитку епідемії.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Раніше повідомляли, у Львові коронавірус обірвав життя молодого чиновника - двоє маленьких синочків залишилися сиротами.

Як повідомляв Знай.uа, Зеленська зробила важливу заяву: які обов'язки взяла перша леді, поки хворіє президент.

Знай.uа писав, Covid змушує чернівецьких лікарів діяти жорстко, рятують життя з останніх сил: "Один кисневий балон на трьох".