Відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 11 листопада 2020 року, після чого проект постанови буде розміщений на сайті Комісії для отримання зауважень і пропозицій.

У 2020 році тариф на передачу електроенергії підвищувався кілька разів: у липні ціна злетіла з 155 до 240 грн/МВт, тобто на 54%. Друге підвищення, ще на 30%, заплановано на 1 грудня. Таким чином, за рік тариф на передачу струму зріс більш ніж удвічі.

Крім того, регулятор встановлює на весь 2021 рік пільговий тариф на передачу електроенергії для підприємств «зеленої металургії» у розмірі 91,73 грн/МВт, що втричі нижче звичайного тарифу.

Нагадаємо, раніше представники бізнесу і промисловості звернулися в НКРЕКП і Кабінет міністрів з проханням не підвищувати тариф на передачу. У відкритих листах вони звертали увагу влади на те, що промисловість України тільки за перші півроку зазнала понад 70 мільярдів гривень збитків через коронакризис. Підвищення тарифів змусить бізнес або скорочувати персонал, або знижувати обсяги виробництва, або і зовсім закриватися.

Популярні новини зараз
В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу
Показати ще

При цьому для себе НКРЕКП запросила підвищення зарплат. Так, у проекті держбюджету на 2021 рік вказується, що витрати на утримання регулятора повинні зрости більш ніж на 200 мільйонів гривень. «У НКРЕКП в розпал кризи в 1,5 рази зростають зарплати! У 2020 році бюджет комісії становив 487,5 мільйонів грн, а в 2021 році вони запросили відразу 713,6 млн грн. Майже 90% всього фонду піде на підвищення зарплат», – написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook народний депутат Олексій Кучеренко.