Про це в ефірі телеканалу «Україна24» повідомив екс-заступник міністра енергетики Сергій Чех.

«Сезонні коливання вони взагалі притаманні енергетичним ринкам, коливання цін. Енергетика наша в цьому не виняток і, до речі, корелюється з сусідніми європейськими ринками. Ті, які приєднані до острова Бурштинської ТЕС», - зазначив Чех.

При цьому за даними ДП» Оператор ринку", оптові ціни (на ринку на добу наперед) в енергоострові Бурштинської ТЕС є найнижчими серед суміжних країн, за винятком Словаччини.

При ціні 44,9 Євро / МВт.годину по в зоні Бурштинської ТЕС станом на 19 листопада, ціна в Польщі становить 46,84 Євро/МВт.годину, в Румунії та Угорщині – 50,15 Євро/МВт.година.

Також за словами Чеха, на поточне зростання цін в Україні вплинули ремонти енергоблоків на Запорізькій АЕС і різке підвищення споживання через похолодання.

Популярні новини зараз
Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Платіть по 700 грн за світло або живіть без нього: українців ставлять перед фактом Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було
Показати ще

В цілому, роздрібні ціни для промспоживачів в листопаді підвищилися на 12% в порівнянні з жовтнем і на 4,4% в порівнянні з вереснем.

"Взагалі-то ціни у наших споживачів зросли несуттєво в порівнянні з початком реформ. На початку реформ у липні 2019 вони були більше ніж сьогодні. Було 2,5 грн., сьогодні 2,35 грн / кВт.година у кінцевого споживача в промислових підприємств Великих на середньому класі напруги", - підсумував Чех.

Нагадаємо, в середині листопада через різке похолодання істотно зросло споживання електроенергії. Через затримку із завершенням планових ремонтних робіт на енергоблоках АЕС, енергосистема відчувала певний дефіцит потужності, що призвело до тимчасового зростання цін.

Відповідно в порівнянні з жовтнем, оптові ціни на електроенергію зросли на 17%.

У Міненерго заявили, що вже найближчим часом енергоблоки АЕС отримають дозвіл Держатомрегулювання на включення в роботу і це сприятиме стабілізації цінової ситуації.