Головний експерт ЮНЕСКО з цунамі попередив, що величезна хвиля обрушиться на низку європейських міст, оскільки робота з порятунку життів вже ведеться.

Відповідну публікацію оприлюднили на порталі "DailyStar"

Володимир Рябінін, голова Океанографічної комісії ЮНЕСКО, сказав, що «ми маємо бути до цього готові» і що це може мати «катастрофічні наслідки».

ЮНЕСКО нещодавно оголосила про нову програму «Готовність до цунамі», мета якої — навчити міста та громади, що перебувають у небезпеці, точно знати, що робити перед великою хвилею до 2030 року.

Головний експерт ЮНЕСКО з цунамі Бернардо Альяга сказав: «Ризик цунамі недооцінюється у більшості районів, включаючи Середземномор'я. Події відбуваються не дуже часто, і ризик не передається від покоління до іншого. Нам потрібно передати повідомлення», - сказав він.

Популярні новини зараз
Потяг зніс поліцейську машину з дівчиною в кайданах на задньому сидінні: копи залишили тачку на рейках Перець, виноград, гриби: ціни на овочі на найбільшому гуртовому ринку Встигніть до кінця вересня: обов'язкові роботи по догляду за виноградом - урожай здивує В Україну повертається літо: які області добряче пригріє сонечко, прогноз погоди на 27 вересня
Показати ще

«У Середземномор'ї це не питання: питання не в тому, чи, а в тому, коли. Проведено роботу зі створення 12 центрів попередження про цунамі, що охоплюють більшу частину океану, включаючи Середземне море», - додав експерт.

Цунамі, ocean-media
Цунамі, ocean-media

Центри через Середземне море та північно-східну Атлантику розташовані у Греції, Туреччині, Італії, Франції та Португалії.

Аліага додав: «Ми хочемо, щоб 100% спільнот, де є доведена небезпека, були готові до реагування до 2030 року. У них будуть карти евакуації, вони проведуть навчання, і вже буде цілодобове оповіщення».

Важко уявити, щоб Європа так сильно постраждала від землетрусів чи цунамі, але таке трапляється.

У 1755 році сильний землетрус створив величезні шестиметрові хвилі в Лісабоні та Кадісі, а близько 60 000 людей загинули внаслідок землетрусу біля узбережжя Сицилії у 1693 році.

У 2020 році на грецький острів Самос обрушилося цунамі.

На своєму сайті UNSECO повідомляє: «Програма Tsunami Ready спрямована на створення стійких спільнот за допомогою стратегій підвищення обізнаності та готовності, які захистять життя, засоби для існування та майно від цунамі у різних регіонах. Основна мета програми — підвищити готовність прибережного населення до цунамі та звести до мінімуму загибель людей, засоби для існування та майно».