У понеділок, 29 серпня, віруючі українці відзначають Горіховий спас. Є, як і на будь-яке інше свято, цього дня особливі прикмети, повір'я, традиції та заборони.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТретій спас відзначається наступного дня після Успіння Пресвятої Богородиці, і низка заборон на роботу скасовується, проте багато хто залишається.
Варто зазначити, що це завершальне свято з трьох літніх спасів, і існує низка заборон.
Ще наші пращури говорили про те, що в ліс неможна ступати у цей день без оберігу, адже там бродить нечиста сила. Вона може завести людину вглиб да такої межі, що вона не вибереться.
Також, не можна лаятися матом і поганословити. Заздрість та образи із цього дня теж необхідно прибрати. Лише добро і прощення всіх образ.
Лінуватися і ледарювати просто заборонено. Краще почати готуватися до зими, тобто зробити продовольчі запаси. З давніх-давен люди з цього дня починали збирати новий урожай.
На Горіховий врятував не заборонено працювати у полі, у саду, на городі тощо. До речі, всім, хто потребує, потрібно допомогти.
Цього дня необхідно відвідати церкву та освятити як горіхи, так і хліб із борошна нового врожаю.
Після цього люди йдуть додому, накривають великий стіл та починають трапезувати. Там має стояти настоянка з горіхів, а також свіжий хліб. Без цього свято не вдасться.
Про народні прикмети також не варто забувати.
Якщо у вас багато врожаю горіхів, то хліба буде багато. Якщо погода хороша, то зима буде короткою, а весна прийде доволі рано. На небі бліді зірки — до ясної та сухої погоди на цілий тиждень.
Нагадаємо про сильну молитву для дружин військовослужбовців: щоб коханий повернувся з війни неушкодженим та з перемогою.
Раніше ми повідомляли про молитви, які допоможуть упоратися з болем кожному українцю: можна читати будь-коли доби.