З 1 січня 2023 року всі повноваження щодо виплат, які адмініструє Фонд соціального страхування, перейдуть до Пенсійного фонду.

Про це повідомляє Мінсоцполітики з посиланням на міністра соціальної політики України Оксану Жолнович.

Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube
Пенсійний фонд. Фото: скриншот Youtube

З початку нового року Пенсійний Фонд візьме на собі всю відповідальність за лікарняні виплати, одноразову компенсацію та системну щомісячну компенсацію людині за втрату здоров'я на виробництві. Раніше цим займався Фонд соціального страхування.

"З 1 січня 2023 року всі повноваження щодо соціальних виплат, визначених відповідно до законодавства, є завданням Пенсійного фонду. Лікарняні стануть першими після пенсій виплатами, які будуть оцифровані", - наголосила Жолнович.

Популярні новини зараз
По Хакасії вдарила путінська стабільність: на росії залишилось без опалення 70 тисяч людей у лютий мороз Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше" Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу"
Показати ще

Міністр також зазначила, що всі фонди соціального страхування наповнюються з єдиного внеску, що становить 22% від наших заробітних плат. Розщеплення цих відсотків між фондами відбувалося щорічно у штучному режимі Кабміну, відсотки на розподіл визначалися приблизно. Це було свідоме рішення зробити два фонди бездефіцитними, тобто повністю покривати всі їхні потреби.

"А один фонд, пенсійний, по суті, штучно робили дефіцитним, тому що в нього було простіше додавати державні гроші. Тому, якби ми рівними частинами розподіляли ЄСВ між усіма фондами, очевидно, що в кожному з цих фондів також не вистачало б грошей елементарно за системою. Тому ми додавали державні кошти до кожної системи, особливо минулого, позаминулого року", - зазначила Жолнович.

І цього року Міністерству також треба буде додавати державні кошти до Фонду соціального страхування, щоб погасити наявну заборгованість по лікарняних.

Лікарняний. Фото: Bigmir.net
Лікарняний. Фото: Bigmir.net
Лікарняний. Фото: Bigmir.net

Раніше ми писали, непідйомні ціни та дефіцит: тепличні овочі стануть менш доступними для українців

Як повідомляв Знай.ua, Володимира Зеленського просять врахувати потреби військових-вегетаріанців: потрібні сухопайки

Також портал Знай.ua писав, що ПриватБанк залишив українця без засобів для існування: все через збій у банкоматі