Пенсіонери, які після досягнення 60 років та за наявності необхідної кількості стажу ухвалять рішення відмовитися від пенсії та продовжувати працювати, то при виході на пенсію їм буде встановлено надбавку за наднормативний стаж.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", за пізнішого призначення пенсії її основний розмір збільшується на 0,5% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до п’яти років, та на 0,75% — за кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, якщо відстрочка становить понад п’ять років. Про це розповіли експерти "napensii".

Пенсіонери в Україні. Фото: скриншот Youtube
Пенсіонери в Україні. Фото: скриншот Youtube

Треба врахувати, що до стажу йдуть повні місяці, підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не провадиться. Таким чином, відстрочення пенсії на рік дає збільшення до пенсії у розмірі 6%, на два роки — 12% і так далі. Якщо ж відстрочка, наприклад, на 6 років, то основний розмір пенсії зросте на 54% порівняно з тим, який міг би бути спочатку.

Тобто якщо ви після 60 років ще пропрацюєте хоча б 6 років, то основний розмір пенсії збільшиться на 54%.

Популярні новини зараз
Доведеться жити на те, що є: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення у 2023 році, названі категорії Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Нагадаємо, ми писали, що українці зможуть отримати державну допомогу на похорон, але є кілька нюансів.

Як повідомляв "Знай.ua" "Укрпошта" розпочала видачу одноразової допомоги: правила, вимоги, суми виплат.

Також "Знай.ua" інформував, що українців оббирають до нитки: банк накрутив приховану комісію, та здер з клієнта майже тисячу гривень.