Звичайна ситуація, коли на виході з супермаркету чи торгового центру спрацьовує сигнальна рамка, і вже за секунду охоронець закладу стоїть у вас і просить показати вміст сумки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПовідомлення "Освітньої асамблеї" у facebook роз'яснює, що робити у такій ситуації.
Отже, якщо на виході з супермаркету вас зупинив охоронець та попросив відкрити сумку, ви повинні знати свої права, для цього потрібно запам'ятати кілька речей:
- Охоронці чи працівники закладу не мають права проводити огляд речей та чека, який також вважається власністю
- У разі, якщо до вас застосовано фізичну силу чи погрози – потрібно терміново викликати поліцію, адже Конституція України гарантує право на свободу та особисту недоторканність.
- Огляд речей має проводитися лише співробітником, який має посадову інструкцію. Спочатку перевірте, чи справді зупинив вас охоронець.
Що ж до підстав для огляду, то це може бути:
- Якщо камера зафіксувала факт крадіжки речей.
- Якщо є підстави вважати, що сталася крадіжка і спрацювала рамка на виході.
- Якщо персонал закладу чи покупці повідомили про скоєння злочину.
Слід пам'ятати, що за всіх цих обставин огляд повинен проводитись лише у присутності працівників поліції, двох свідків та за персональною згодою. У разі, коли проводиться обшук, особа, яка підозрюється у скоєнні крадіжки, самостійно викладає свої речі для того, щоб охоронець міг здійснити огляд.
Нагадаємо, що бутербродів не буде? Українські супермаркети показали нові ціни на ковбасу, хліб та шпроти.
Раніше ми повідомляли, що фрукти подешевшали, але доступнішими не стали: скільки коштують лимони, мандарини, апельсини та яблука в листопаді.