У жовтні середня номінальна зарплатня в Україні зросла на 3%.

Про це йдеться у дослідженні ринку праці в Україні, здійсненому дослідниками фінансових ринків Лондонської школи економіки.

Гроші. Фото: скриншот Youtube
Гроші. Фото: скриншот Youtube

Після повномасштабного вторгнення у лютому показник середньої зарплати в Україні став зменшуватись. Влітку середня номінальна зарплата в Україні стабілізувалася на рівні показників 2021 року, а в жовтні 2022 року продемонструвала зростання на 3%.

Загалом за 10 місяців року зростання середньої зарплатні склало 5%, а скорочення доходів оцінено в 11%. Останні дані за січень показують, що середня місячна зарплата в країні становила 14 577 гривень. З того часу офіційні статистичні публікації про ринок праці в Україні припинилися.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума Продати земельний пай може не вийти: які умови ставлять українцям Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще

Дослідники відзначають значне розшарування за динамікою зарплат у приватному та державному секторах економіки на користь останнього. У продуктивній економіці в перші місяці осені середні зарплати були ще на 6% нижчими за торішні, тоді як у секторі публічних послуг зростання зарплат перевищувало 20% у річному вимірі.

Варто зазначити, що відновлення номінальних зарплат сприяло стабілізації динаміки реальних зарплат, яка в останні місяці становить у середньому 18% у річному вимірі.

Також дослідники визначили, що станом на вересень, роботу втратили 13% офіційно найманих працівників, причому тенденція досі вказує на подальше звільнення робочої сили.

Нагадаємо, ми писали, що навіть співати про мир вже не можна: роспропаганда глушить слова у піснях на ТБ.

Як повідомляв "Знай.ua" на щастя українців: всупереч прогнозам експертів, деякі продукти впали в ціні.

Також "Знай.ua" інформував, відсутність мобільного зв'язку та інтернету: чи можна повернути кошти за невикористані послуги.