Під загальну мобілізацію населення, яка зараз триває в Україні, підпадають усі військовозобов'язані українці, незалежно від їх віросповідання.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроте у випадку, якщо виконання військового обов'язку суперечить релігійним переконанням людини, вона має право на альтернативну (невійськову) службу. Цей момент
Зокрема, у Законі "Про альтернативну (невійськову) службу" йдеться про те, що вона не передбачає військового вишколу та використання зброї.
Зокрема, така служба може проходити на підприємствах, установах, організаціях, діяльність яких пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.
Проте, слід врахувати, що термін цієї служби в 1,5 раза довший за терміновий. Водночас у мирний час віряни деяких конфесій мали право проходження альтернативної служби замість термінової.
Таке право є виключно у вірян, які належать до офіційних та чинних згідно із законодавством релігійних організацій, віра яких не дозволяє використання зброї.
Проте, ця норма працювала лише до початку повномасштабної війни, але замінити військову службу альтернативною у немирний час не можна.
Однак і тут є вихід - юристи рекомендують вірянам писати у військкомати заяви та просити замінити військовий обов'язок альтернативним.
Для цього потрібно отримати спеціальну довідку від релігійної громади, яка обов'язково має бути офіційно зареєстрована як та, яка забороняє використання зброї. У цьому випадку людині можуть запропонувати, наприклад, посаду кухаря, водія, інженера тощо.
Нагадаємо, за якою ціною зараз можна придбати дрова на зиму: про низьку вартість варто забути
Як повідомляв "Знай.ua", якщо у вас електроплита: як нагріти чи зварити їжу без світла у квартирі
Також "Знай.ua" писав, гріють на чверть гірше: чому ви втрачаєте тепло та гроші через ваші батареї