Значна кількість українців під час війни втратили важливі документи, зокрема й паспорти. Ще багато хто повинен обміняти їх через закінчення терміну придатності та інших причин.

Як та де можна оформити, отримати та обміняти внутрішні та закордонні паспорти громадян Україн в умовах воєнного стану, розповіли VisitUkraine.today.

Передусім наголошується, що процедура оформлення паспортів (внутрішніх та закордонних) залишається незмінною у випадку, якщо людина мешкає на території, підконтрольній Україні. А внутрішньопереміщеним особам можна звернутися до будь-якого іншого підрозділу міграційної служби за місцем фактичного перебування.

Паспортний стіл, скріншот: YouTube
Паспортний стіл, скріншот: YouTube

За кордоном громадяни України зможуть забрати готові документи у закладах дипломатичних установ чи відокремленого підрозділу ДП "Документ".

Популярні новини зараз
Київ не витримає потужного землетрусу: новобудови до 7 балів, у старих немає шансів Платити доведеться більше, але не всім: для кого тариф на доставку газу може суттєво зрости "Нова пошта" показала майстер-клас зі збагачення на повітрі, в компанії поспішили виправдатися: "Мені папір теж шкода" Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів
Показати ще

Для отримання паспорт потрібно виконати кілька кроків:

  • виберіть місце, де ви хотіли б його отримати (територіальний підрозділ ДМС в Україні або підрозділ ДП "Документ" у разі, якщо ви за кордоном);
  • подайте ваше особисте звернення у довільній формі;
  • чекайте на інформаційне повідомлення про готовність документа.

паспорт
паспорт

Що робити, якщо ви загубили паспорт

В такому разі ви можете показати наступні документи, окрім внутрішнього паспорта громадянина України (або електронні документи у додатку "Дія"):

  1. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  2. Дипломатичний паспорт України;
  3. Службовий паспорт України;
  4. Посвідчення особи моряка або члена екіпажу;
  5. Посвідчення особи на повернення в Україну;
  6. Тимчасове посвідчення громадянина України.

Проте, важливо, у разі втрати фізичного документа слід звернутись до поліції. Далі необхідно піти до ЦНАПу або ж територіального органу Державної міграційної служби.

Стосовно продовження дії закордонного паспорта, повідомляється, що наразі цю можливість, а також внесення до них інформації про дітей у дипломатичних/консульських установах України незалежно від ситуації відновлено 1 листопада 2022. Зазначені послуги здійснюватимуться безоплатно протягом одного робочого дня.

Міграційна служба, скріншот: Youtube
Міграційна служба, скріншот: Youtube

Нагадаємо, за якою ціною зараз можна придбати дрова на зиму: про низьку вартість варто забути

Як повідомляв "Знай.ua", якщо у вас електроплита: як нагріти чи зварити їжу без світла у квартирі

Також "Знай.ua" писав, гріють на чверть гірше: чому ви втрачаєте тепло та гроші через ваші батареї