Українські водії вже звикли до динамічних коливань цін на пальне за останні півроку. Експерти попередили, що на початку зими здешевлення чекати не варто.

Йдеться про такі види палива, як бензин, скраплений газ та дизель. Такий прогноз зробив фінансовий аналітик Олексій Лупоносов. Він стверджує, що Україні не загрожує паливна криза.

Паливо, скріншот: YouTube
Паливо, скріншот: YouTube

Лупоносов вважає, що скраплений газ для автомобілів може мати тенденцію до зростання до січня в межах від 5% до 15%, проте це залежатиме від того, якою буде ціна на міжнародних ринках.

На інші види палива може виникати певна нестача, оскільки через атаки Росії по енергетичній інфраструктурі в мережі немає електрики, що створює розриви в певних логістичних мережах, а такі електрогенераційні об'єкти, як ТЕС, використовують, зокрема, рідке паливо.

Популярні новини зараз
Загинув один із найкращих льотчиків України Данило Мурашко: був вірний народу до кінця У Верховній Раді задумалися знизити пенсії: хочуть досягти справедливості Які продукти ніколи не можна розігрівати у мікрохвильовці: несподіваний перелік Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити"
Показати ще

АЗС, скріншот: YouTube
АЗС, скріншот: YouTube

Крім того, каже експерт, ціни на пальне можуть залежати від температури навколишнього середовища — чим вона нижча, тим вищі ціни на пальне.

Ціна бензину А-95 , за його прогнозами, у грудні може зрости на 2,5-3 грн, і становитиме, відповідно, 53 або 54 грн/л. Автомобільний скраплений газ може перетнути кордон у 30 грн, але більше 32 грн він не коштуватиме.

Загалом спадати ціна на паливо не буде, оскільки йдуть інфляційні процеси, спричинені насамперед війною.

Каністра для бензину, скріншот: YouTube
Каністра для бензину, скріншот: YouTube

Як повідомляв Знай.ua, в Україну з Нового року повертається обов'язковий техогляд: важливі нюанси для водіїв

Також портал Знай.ua писав, ціни на пальне: що спровокує зростання цін на українських АЗС