Для наших читачів, які уважно стежать за змінами пенсійних виплат, з'явилися важливі новини. Так, Пенсійний фонд України зробив заяву щодо громадян, які отримають страховий стаж у потрійному розмірі.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Пенсійного фонду України в мережі Facebook, пише портал "Хвиля".

Пенсіонери. Фото: скриншот відео
Пенсіонери. Фото: скриншот відео

Відомо, що депортованим особам, які перебували на спецпоселенні, періоди роботи на спецпоселенні зараховуються до страхового стажу для призначення пенсії у потрійному розмірі відповідно до Закону України від 15 лютого 2022 року № 2040-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства".

При цьому для зарахування у потрійному розмірі відповідних періодів роботи, що мали місце до 1 січня 2004 року, необхідно надати документи про: приналежність до депортованих осіб (посвідчення); час (період) перебування у спецпоселенні; періоди роботи на спецпоселенні.

Популярні новини зараз
СБУ під час обшуків знайшли у голови ДПС Києва $150 тисяч, 3 квартири та машини: мріяла про соболину шубу та Мальдіви "Йде не туди": "Холостяк" Алекс Топольський згадав приставання іншого хлопця СБУ проводить обшуки у Ігоря Коломойського: несплата митних платежів та розтрата Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів
Показати ще

Пенсіонери в черзі, скріншот: YouTube
Пенсіонери в черзі, скріншот: YouTube

У ПФУ також уточнили, що посвідчення видається уповноваженим органом, зокрема місцевою держадміністрацією.

А ось час перебування у спецпоселенні визначається періодом з моменту депортації до моменту зняття режиму спецпоселень.

[quote author=""]"Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється з інших документів, виданих за місцем роботи або архівними установами", - йдеться у повідомленні. /quote]

Нагадаємо, кому виплатять 100% середнього доходу, а кому лише 50%: що змінилося у нарахуванні лікарняних під час війни.

Раніше повідомлялося, що деяких українців при оформленні субсидій не перевірять на борги: хто отримає допомогу.

Також, заробляти стаж – необов'язково: в уряді вигадали нові умови для виходу на пенсію.