Ціни на продукти на рік зробили рекордний стрибок та витрати українців суттєво зросли. Що дорожчає найшвидше і на скільки більше доводиться платити за популярні продукти, йдеться у даних Державної служби статистики.

Середні ціни на продукти у листопаді 2022 року порівняно з груднем минулого року збільшились на 33,5%. При цьому показник загальної інфляції нижчий, ніж рівень подорожчання – 25,7%.

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

За даними статистичного відомства найбільше за рік піднялися ціни на яйця, фрукти та овочі. Українцям доводиться платити за ці товари більше на 80,7%, 70,5% та 49,6% відповідно. Також на 44,5% подорожчали риба та рибопродукти, на 32,9% підскочили ціни на цукор. Хліб та хлібопродукти, а також макаронні вироби додали в ціні 29,7% та 27,5% відповідно.

Супермаркет, скріншот: YouTube
Супермаркет, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку
Показати ще
Крім того, підскочили ціни на інші категорії товарів. Так, олія стала дорожчою на 25,7%, м'ясо та м'ясопродукти – на 24,4%, сир та сир – на 22,6%. Хліб додав у ціні 19,9%, а молоко подорожчало на 16,3%. Соняшникова олія також не стала винятком і збільшилась у ціні на 14,1%.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям показали оновлені ціни на овочі та фрукти: багато подорожчало, але є і здешевлення.

Також наш портал інформував, різких стрибків не буде, але подорожчання неминуче: експерт розповів, що буде із цінниками на продукти.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, фрукти в Ашані та Новусі різко подешевшали, поки яйця вже по 74 за десяток: які ціни побачать українці у супермаркетах.