Українцям, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розповіли про перерахунок пенсій від держави та нарахування додаткових відсотків.

Додаткові відсотки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, у тому числі 5% для 2-ї категорії та 10% для 1-ї категорії, не передбачені до нарахування пенсії. Про це сказано ще у зміненій у 2006 році статті 13 закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Про це нагадала начальник відділу призначення пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Ольга Хоренко, повідомляє Армія Inform.

Після перерахунок пенсій для військових проводили у 2007 році, але з 1 січня наступного року він був без урахування додаткових відсотків.

Популярні новини зараз
Найпотужніша магнітна буря травня вдарить по українцях Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений" "Відпусти мене": донька найстарішої матері України розповіла про жахіття життя з нею Розкішні маєтки в Європі, продаж російського вугілля фірмам з ЄС: як живе родина зрадника Миколи Азарова
Показати ще

"Поки що така надбавка за відсотками не береться до уваги, проте у разі надання відповідного рішення суду до органів Пенсійного фонду України виконання йде відповідно до покладених зобов'язань", – заявила Хоренко.

ЧАЕС, фото: вільне джерело
ЧАЕС, фото: вільне джерело

Проте відповідно до рішення Великої Палати Верховного суду (справа № 200/7786/19-а) орган Пенсійного фонду України зобов'язаний нарахувати та виплачувати військову пенсію з урахуванням таких відсотків.

Це означає, що пенсії військовослужбовців-ліквідаторів, призначені до 4 квітня 2006 року, мають перераховуватись із 10 або 5-відсотковим збільшенням. Варто зазначити, що для інших пенсіонерів такої категорії перерахунок не передбачено.

Раніше ми писали про те, що у ПФУ розповіли, як не залишитися ошуканими та розрахувати реальну суму пенсії.

Як повідомляв Знай.ua, з платіжками за комуналку доведеться справлятися самостійно: чому не всі українці отримають субсидію у 2023 році