У Міністерстві охорони України нагадали, що щеплення проти COVID-19 захищає від тяжкого перебігу хвороби та ускладнень, які можуть призвести до смерті.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВодночас у відомстві відзначили важливу деталь. Там наголосили, що при цьому вакциновані люди можуть захворіти на COVID-19 та інфікувати інших. Саме тому у МОЗ дають відповідні поради.
Навіть якщо ви щеплені проти COVID-19, ці правила допоможуть уникнути захворювання:
- одягайте маску, коли відчуваєте ознаки ГРВІ;
- дотримуйтесь дистанції в чергах та громадському транспорті;
- мийте руки з милом або обробляйте їх антисептиком за першої потреби;
- провітрюйте приміщення.
"COVID-19 нікуди не зник. Люди досі хворіють та помирають від важкого перебігу хвороби. Захистіть себе – зробіть щеплення! Первинний курс вакцинації проти COVID-19 включає одну дозу вакцини Janssen або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, зробіть бустерне щеплення: перше – через 5 місяців, друге – через 4.", - йдеться у подвіомленні.
Крім того, українців заспокоїли, відповівши на наступне запитання: чи можуть вам ввести вакцину, яка зіпсувалася у період знеструмлення? У МОЗ наголосили, що виникнення таких ситуацій неможливе.
"Медична система розпочала підготовку до можливих відключень світла заздалегідь. Регіональні склади зберігання вакцин і більшість центрів первинної медико-санітарної допомоги обладнані генераторами. Усі заклади охорони здоров’я, які займаються вакцинацією, мають чіткий алгоритм дій на випадок знеструмлення, а медики пройшли додаткове навчання і знають, що робити.", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, якщо потрібна медична допомога, а мобільний зв'язок відсутній: у МОЗ підказали, що робити
Як повідомляв "Знай.ua", в Україні заборонили одну з популярних традицій на Новий рік: порушників каратимуть суворо
Також "Знай.ua" писав, кому з українців полегшать отримання субсидії: у ПФУ назвали умову