Знайти обмінник можна у Реєстрі пунктів обміну валюти, Нацбанк посилив вимоги до обмінників та створив реєстр, який буде оновлюватися кожен місяць.

У НБУ повідомили, що створили реєстр пунктів обміну іноземної валюти. Інформацію оновлюватимуть на сайті щомісяця, до 10 числа включно.

Обмін валют. Фото:Знай.UA
Обмін валют. Фото:Знай.UA

У реєстрі вказані підрозділи банків, небанківські фінансові установи та оператори поштового зв’язку, які мають дозвіл на обмін валют.

Пункти обміну включатимуть у список за умови, якщо вони мають відповідні таблички та вивіски про надання послуг обміну валюти як ззовні, так і в приміщенні.

Популярні новини зараз
Важкі випробування, а потім перемога: астролог розповів про складні часи для українців Рішення прийнято – в Україні злетить тариф на електроенергію з 1 квітня 2023 року Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців Жінка кілька років жила зі склянкою у сечовому міхурі: загралася під час інтиму, а потім думала, що інфекція
Показати ще

Крім того, установи мають повідомляти Національний банк про:

  • початок роботи;
  • припинення діяльності;
  • зміни в інформації про кожен пункт обміну іноземної валюти.

Причиною створення таких реєстрів стало набуття чинності з 1 січня 2023 року закону, що регулює зміни в Податковому кодексі України.

У НБУ пояснюють, що закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України" визначає особливості оподаткування на прибуток таких пунктів обміну валют, тому виникла потреба в реєстрації платників у єдиному реєстрі.

Нагадаємо, ми писали, що НБУ ввів в обіг нові банкноти 500 гривень: як виглядають і де можна дістати.

Як повідомляв "Знай.ua", "Нафтогаз" не спрощуватиме життя українцям, з цією проблемою зіткнуться всі: "Ви отримуєте окремий рахунок та оплачуєте".

Також "Знай.ua" інформував, долар по 50 гривень у 2023: до якої позначки дійде курс вже цього року.