Українцям дали прогноз курсу долара на січень 2023 року – з 9 по 15 число. У цей період ціна на іноземну валюту на ринку буде стабільною – у межах 40-41 гривні за долар.

Такий курс спрогнозував директор департаменту казначейства Акціонерного Товариства "КОМІНБАНК" Герман Марченко. 2023 рік, як зауважив експерт, не змінив тенденцій щодо іноземної валюти, які утворились у період із жовтня по грудень.

Обмін валют. Фото: Youtube
Обмін валют. Фото: Youtube

"Головними факторами, які вплинуть на курс валют у найближчі 1-2 тижні, стануть зниження ділової активності (сезонність) та баланс між попитом та пропозицією на готівковий долар", - заявив Марченко.

Великого ажіотажу немає, а купівля та продаж готівки останнім часом коливається в межах 3-5% на місяць. Стабільність зберігається, зокрема, завдяки успішним відбиттям атак у новорічну ніч, оскільки українці не сіяли паніку на валютному ринку.

Популярні новини зараз
Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Українці можуть отримати ще одну грошову допомогу, але є умови: хто та на яку виплату може претендувати Мешканці двох областей платитимуть за газ інакше: у Нафтогазі виступили із терміновим зверненням Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

Українці з дитиною, фото: Знай.ua
Українці з дитиною, фото: Знай.ua

За прогнозом Марченка, великого стрибка в ціні на долар у період з 9 по 15 січня точно не очікується – курс буде в межах 40-41 грн/$. На ситуацію впливає декілька причин:

  • ефективна політика НБУ з досягнення балансу між попитом і пропозицією на готівкову валюту, збереження облікової ставки на рівні 25%, збереження офіційного курсу;
  • суттєві обсяги отриманої фінансової допомоги від партнерів України: за офіційними даними, у грудні Україна отримала суму — понад $5 млрд, що буде спрямована саме на створення економічної міцності країни;
  • зниження щомісячної інфляції до 1,5-1,7%.

Нагадаємо, клієнтка Monobank розповіла, як залишилася з порожніми кишенями.

Раніше ми писали про те, на які зміни чекають українських водіїв у 2023 році