Сьогодні православні християни відзначають пам'ять Феодосія Великого та Антиохійського Феодосія. А в народі його називали або Федосієвим днем, або Федосеєм Весняком, або Худосеєм.

Вважалося, що цього дня можна буде передбачити, якою буде весна і коли вона прийде. Люди вже сильно чекали на неї, бо до березня залишалося трохи більше місяця.

Хоча морози ніколи не були дуже приємними для селян, але якщо в цей день було тепло, то не раділи. Вважалося, що відлига принесе нестійку погоду надовго. Однак часто бувало й так, що на Феодосія були сильні морози, та настільки, що навіть переживали за ярі.

відлига, фото: ua.depositphotos.com
відлига, фото: ua.depositphotos.com

На білих рушниках дівчата вишивали червоними нитками Сонце. Жінки, які найкраще поводилися з тестом, випікали величезний круглий коровай. Це робили, щоб зустріти Сонце, якщо погода 24 січня була не надто морозною та не надто спекотною. Такий коровай потім ставили на рушник і приносили на пагорб у подарунок Сонцю. Потім його мали з'їсти всім селом, а рушником витирали хвору людину. Вважалося, що він матиме чудову цілющу силу.

Популярні новини зараз
"Потрібно запасатися ресурсам": відомий екстрасенс озвучив тривожний прогноз на зиму 2024 року Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список
Показати ще

Є повір'я, що та нечисть, яку, вигнали під час свят, тепер виходить пустувати. Їй просто нема чого робити, і вона може сильно зіпсувати людям життя. Тому її треба далі виганяти. А значить обов'язково потрібно 24 січня підмістити підлогу, вимести всі кути, стелю, двері, вікна.

Прибирання віником, фото vyborok
Прибирання віником, фото vyborok

Нечиста сила ще й може почати ламати кістки, тобто лихоманити. Щоб не захворіти, треба обкурити будинок пахощами, а самим сходити в лазню.

Що не можна робити 24 січня

Постарайтеся не стригти в цей день волосся, інакше можете спричинити лихо. Також не позичати гроші, якщо хочете, щоб їх вам повернули раніше, ніж за рік. Є ще прикмета, що якщо вам потрапить у око смітинка на Феодосія, то ви можете рано засліпнути. Остерігайтеся сьогодні незнайомих кішок і котів, якщо вони зайдуть у ваше подвір'я, то це може бути прикметою до смерті. А ще заборонено різати свіжий хліб, щоби не жити в голоді. Тоді візьміть учорашній.

Ціни на хліб, скріншот з відео
Ціни на хліб, скріншот з відео

Нагадаємо, які електроприлади "тягнуть" із вас гроші навіть уночі: їх краще вимикати з розетки.

Раніше ми повідомляли, що ера Водолія починається – горе завершується: знаки Зодіаку, яким почне везти вже днями.