Всі українці, які мають відношення до керування автомобілем або тільки збираються придбати собі нову "ластівку", повинні знати, що в нашій країні незабаром може з'явитися нова послуга від порталу "Дія". Вже у лютому народні обранці можуть розглянути відповідні законопроекти.

У Міністерстві цифрової трансформації заявили, що розмитнення машин через цей додаток - важлива реформа на шляху боротьби з корупцією в митній сфері.

Про це стало відомо завдяки заяві одного з народних депутатів, яка займається розробкою законопроектів №7466 та №7468.

Розмитнення у "Дія", скріншот: YouTube
Розмитнення у "Дія", скріншот: YouTube

[quote author=""]"На найближчому засіданні нашого Комітету будуть нарешті розглянуті законопроекти № 7466 та 7468 про розмитнення автомобілів через "Дія". Буде винесена на розгляд парламенту доопрацьована версія обох ініціатив. Розгляд у Раді планується вже в лютому", - заявив нардеп.

Популярні новини зараз
За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Встигнути за три місяці або втратити частину пенсії: українців попередили про важливий нюанс Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків Від тяжкої хвороби помер учасник "Голосу країни": його пісні слухали з усмішкою на обличчі
Показати ще

Розмитнення у "Дія", скріншот: YouTube
Розмитнення у "Дія", скріншот: YouTube

Що зміниться

Ще влітку 2022 року дані документи були зареєстровані в парламенті. Законопроект № 7466 передбачає, що за розмитнення більше не враховуватиметься вартість транспортного засобу.

Тобто формула набуде нового вигляду. Також планують скасувати і обов'язковий пенсійний збір за процедури розмитнення - це від 3% до 5% вартості, на хвилину.

А ось уже проект Закону № 7468 встановлює правила онлайн-розмитнення:

- у "Дія" потрібно буде ввести VIN-код авто, і система автоматично підрахує, скільки потрібно заплатити власнику машини;

- розмір платежу формуватиметься відповідно до характеристик автомобіля: обсяг, тип і потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність;

- після розмитнення в Дія можна буде і зареєструвати авто;

- на подання документів потрібно трохи більше 5 хвилин.

Нагадаємо, українцям розповіли, де і як перевіритись водіям на наявність "листа щастя": в один клік.

Раніше повідомлялося, штраф від 340 до 680 гривень: водіям нагадали про покарання за поширене порушення.

Також, у поліції нагадали водіям про штрафи за використання телефонів.