В Україні ще у грудні минулого року дещо змінилися правила оформлення допомоги громадянам на оплату комуналки. Тепер, щоб отримати субсидію на ЖКП, українці мають пройти процедуру оформлення в Пенсійному фонді.

Нагадуємо нашим читачам, що розмір допомоги розраховується як різниця між сумою всіх ЖКП у межах соціальних норм та розміром обов'язкового платежу.

Про це стало відомо завдяки повідомленню прес-служби Мінсоцполітики.

Субсидії, скріншот: YouTube
Субсидії, скріншот: YouTube

Мають право на отримання допомоги ті домогосподарства, які платять більше за комуналку, ніж мають обов'язковий платіж. Також право отримання субсидії визначається з урахуванням майнового стану домогосподарства.

Популярні новини зараз
Доведеться жити на те, що є: хто із пенсіонерів залишиться без підвищення у 2023 році, названі категорії Війна в Україні таки дійшла до Ані Лорак, але з іншого боку: росіяни знищили будинок Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків
Показати ще

Українці можуть самостійно розрахувати розмір обов'язкового платежу та орієнтовний розмір субсидії, якщо вони вже дізналися доходи осіб зі складу прописаних людей у ​​будинку чи квартирі, чи кімнаті – різні трапляються випадки. Для кожного потрібно шукати окремі показники.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Український уряд встановив соціальні норми житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату комуналки.

Відповідно до постанови КМУ від 27.07.1998 №1156, розмір обов'язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою та залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.

Головна формула для розрахунку розміру обов'язкового відсотка платежу:

Формула розрахунку субсидії від Мінсоцполітики, скріншот: msp.gov.ua
Формула розрахунку субсидії від Мінсоцполітики, скріншот: msp.gov.ua

Після цього розраховується розмір обов'язкового платежу: обов'язковий відсоток платежу множиться сукупний середньомісячний дохід домогосподарства. Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний та неопалювальний сезони.

Нагадаємо, втрата допомоги від держави: як переселенцям відновити виплати.

Раніше повідомлялося, жити стане солодше: в Україні супермаркети різко опустили ціни на цукор та борошно.

Також, зараз буде м'ясо: українцям показали нові ціни на свинину, шашликом тут і не пахне.