В Україні запропонували змінити процедуру надання декретної відпустки. Згідно із законопроектом, якщо його ухвалять, обидва батьки одночасно зможуть вийти на відпочинок з догляду за дитиною.

Проект закону № 9018 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток" надає всім українцям однакові права на декретну відпустку.

Українська пара з батьком у декреті, фото: вільне джерело
Українська пара з батьком у декреті, фото: вільне джерело

Як зазначено в пояснювальній записці, після ухвалення закону громадяни матимуть індивідуальне право скористатися відпусткою, якщо вона буде необхідна або за бажання, також вони зможуть на власний розсуд розпоряджатися часом. Тобто брати відпустку одночасно чи окремо від чоловіка.

Відпустку пропонується давати батькові та матері до трирічного віку дитини. Головна мета проекту – це забезпечити обох батьків правом одночасного використання терміну, проте є один нюанс – час не повинен перевищувати 4 місяці із загального трирічного терміну.

Популярні новини зараз
Абоненти Vodafone залишаться без зв'язку: кому потрібно терміново замінити SIM-картку Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Порошенко в Штатах шкодить Україні: дратує республіканців нагадуванням, як «зливав» Трампа на користь Гіларі Клінтон, - експерт
Показати ще

Декретна відпустка, скріншот відео
Декретна відпустка, скріншот відео

Важливо відзначити, що батьки отримають відпустку без збереження заробітної плати на строк до 8 років, якщо дитина потребує домашнього догляду. Це ще потрібно підтвердити, надавши медичний висновок роботодавцю.

Такі зміни на юридичному рівні дають визначення поняттям "самотня мати", "самотній батько". Це визначається після смерті одного з батьків, рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання зниклим безвісти.

Нагадаємо, як в Україні працює новий формат отримання субсидій

Раніше ми писали про те, що доходи впали, а надія залишилася: чи низька зарплата під час війни впливає на розмір пенсії.