Ринок нерухомості дуже постраждав через війну, як і інші галузі в Україні, і навіть через рік спостерігається великий дисбаланс.

У мирний час столиця була одним із найдорожчих регіонів для оренди, але зараз ціни падають. А ось на заході – у Львові, Ужгороді та Івано-Франківську, житло різко подорожчало. Експерти пов'язують це з величезним напливом людей, які переїхали через війну, а чим більший попит на житло, тим вище зростають ціни.

Переселенці, фото: mistovechirne.in.ua
Переселенці, фото: mistovechirne.in.ua

Середні ціни на оренду зупинилися на рекордному рівні. Наприклад, у січні у Києві можна було зняти однокімнатне житло за 8900 грн., а двокімнатне – за 12213 грн.

У регіонах ситуація більш напружена. Оренда однокімнатної квартири:
  • у Івано-Франківську – 10467 грн
  • у Львові - 12974 грн
  • в Ужгороді – 16228 грн

Двокімнатної:

Популярні новини зараз
Банк пробачив борг, а держава ні: українців змусять сплатити новий податок Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії Окрім пільг та субсидій: українці отримають нову допомогу Чи можна показати ТЦК квиток із "Резерв+" замість паперового
Показати ще
  • у Івано-Франківську – 12400 грн
  • у Львові – 15902 грн
  • в Ужгороді — 18284 грн

"Війна змусила багатьох людей переїхати в західні регіони. Люди живуть там уже більше року, а попит на житло породжує стрімке зростання цін. Тому і є такий дисбаланс", - зазначив ріелтор Сергій Курганов.

Оренда житла, фото РБК
Оренда житла, фото РБК

Звичайно весною настає сезонне зниження цін на оренду, оскільки додому масово повертаються робітники, щоб зайнятися господарством та городом. Цього року, незважаючи на війну, така тенденція також очікується.

Також варто враховувати, що останнім часом у Києві не відключають електроенергію, тому частина колишніх орендарів може повернутися до столиці, але за ними можуть піднятися і ціни на житло.

Нагадаємо, у Європі виявляться не всі: скільком українцям щодня забороняють виїхати з країни

Раніше ми писали про те, наскільки зросла мінімальна пенсія від 65 до 80 років: приємного чимало