У законодавстві України кожному громадянинові гарантується право на пенсійне забезпечення, навіть засудженим.

У Мінсоцполітики розробили законопроєкти, які можуть позбавити громадян України пенсії. Втратити кошти пенсіонери можуть, якщо співпрацюватимуть з агресором, вчинять державну зраду, чи сприятимуть насильницькій зміні влади. Про це йдеться у повідомлені Міністерства соціального захисту населення.

Пенсіонерка. Фото: Youtube
Пенсіонерка. Фото: Youtube

Однак, у 3 законопроєктах, які розробили в Мінсоцполітики, пропонують тимчасово позбавляти пенсійних виплат, якщо пенсіонери вчинили кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України.

Які законопроєкти пропонують чиновники

"Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України";

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році
Показати ще

"Про внесення зміни до статті 142 Закону України Про судоустрій і статус суддів щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України";

"Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку виплати пенсій особам, які вчинили злочин проти основ національної безпеки України".

Якщо коротко, то у законопроєктах зазначається, що ті особи, які засуджені за дії, спрямовані на насильницьку зміну влади, посягання на територіальну цілісність, державну зраду, чи колабораціонізм, будуть позбавлені пенсії.

Нагадаємо, ми писали, що пенсіонер не отримує виплату з червня - у ПФУ пояснили, куди "пішли" гроші.

Як повідомляв "Знай.ua" кому ще провели індексацію виплат у березні: в Мінсоцполітики показали, хто отримуватиме більше.

Також "Знай.ua" інформував, українці з картками "Ощадбанку" не можуть отримати власну пенсію.