Наші читачі, які цікавляться свіжою інформацією про пенсійні виплати, вже знають, що у березні цього року пройшла індексація. Натомість обіцяних 20% українцям проіндексували на 19,7%. Дані "підвищення" стосуються звичайних виплат - за віком, інвалідністю та втратою годувальника.

Якщо пенсія сама по собі висока, то і збільшення буде відчутним. Якщо ж основний розмір пенсії після індексації все одно залишається меншим за мінімальний, тоді розглядається питання про встановлення доплат, пише портал "На пенсії".

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Доплати залежатимуть від віку людини, наявного стажу та від того, працює вона чи ні. А сама індексація пенсій торкнеться як працюючих, і непрацюючих громадян.

Загалом мінімальна пенсія з 1 березня зросла з 2100 до 2520 гривень, незалежно від віку та стажу. Далі, залежно від індивідуальних показників, пенсіонер може претендувати на мінімальні виплати у розмірі 2760, 3000 чи 3120 гривень.

Популярні новини зараз
Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори нададуть безкоштовний зв'язок "Емоційне навантаження зростає": відома тарологиня зробила попередження українкам із дітьми Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону
Показати ще

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

У деяких випадках, якщо людина не матиме повного стажу (30 років у жінок і 35 років у чоловіків), пенсія вираховуватиметься пропорційно стажу.

Тим, хто вийшов на пенсію у 2020–2022 роках, до пенсії просто додали по 100 гривень. У новому розмірі з березня отримують виплати військові пенсіонери та чорнобильці. З 1 липня очікується перерахунок пенсій для держслужбовців та науковців.

Нагадаємо, доплата до пенсії з 1 квітня: у кого скоро зростуть доходи.

Раніше повідомлялося, порівняння витрат в Україні та Польщі: де дорожче харчування, житло, транспорт та різні послуги.

Також, березнева індексація встановила нові показники для пенсіонерів: нараховувати менше 8 000 грн не мають права.