У 2023 році роботодавцям зробили "сюрприз" у зв'язку з певним полегшенням, бо з 01.01.2023 були призупинені обов'язки щодо індексації заробітної плати.

Востаннє індексація має бути проведена за грудень 2022 року. Відомо, що призупинення Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" стосується не лише зарплати, а й інших доходів, включаючи пенсії, стипендії, аліменти, виплати соцстрахування, компенсації та багато іншого.

Українці. Фото: скриншот з відео
Українці. Фото: скриншот з відео

Як виявилося, якщо працівник отримав індексацію до початку цього року, він її може й не побачити, бо роботодавець не зобов'язаний робити це з 1 січня і до кінця 2023 року. Вирішення цього питання залежить виключно від самого роботодавця. Якщо він захоче продовжити нарахування індексації зарплат, він вкаже це в колективному трудовому договорі.

А ще цікаве питання щодо нарахування індексації у 2023 році у разі, якщо працівникам вона раніше не нараховувалася. Цей процес, як відомо, регулюється тим же законом і "Порядком проведення індексації. І там говориться, якщо закон не діє, то й порядок не застосовується.

Популярні новини зараз
Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів
Показати ще

Українці на вулиці, фото: Знай.ua
Українці на вулиці, фото: Знай.ua

Виходячи з цих даних, виходить, що у 2023 році працівники "не мають права на індексацію" (протягом 2023 року), незалежно від того, коли це право виникне або виникло. виникне чи вже виникло на неї право.

Нагадаємо, одразу на 11 гривень: в українських супермаркетах підскочили ціни на рис, скільки доведеться викласти за кіло.

Як повідомляв "Знай.uа", НБУ зобов'язав банки перевіряти клієнтів: яку інформацію не приховати

Знай.uа писав, чекати зарплати більше не потрібно: ці знаки Зодіаку у квітні стануть справжніми багатіями