Народне свято Кирило – Дери полоз відзначається 31 березня 2023 (за старим стилем – 18 березня).

У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті святителя Кирила Єрусалимського, архієпископа. Назва "Дери полоз" пояснюється тим, що в старі часи той, хто наважувався виїхати на санях цього дня, міг з легкістю пошкодити полоззя на дорозі, що підмерзла в ніч.

Під Львовм чоловіка прокотили на санках по грязі, кадр з відео ТСН: Facebook Дмитро Вознюк
Під Львовм чоловіка прокотили на санках по грязі, кадр з відео ТСН: Facebook Дмитро Вознюк

Історія появи

Кирило вів активну боротьбу проти брехні аріанського вчення, чим порушив проти себе ненависть єпископів, які підтримували цей вид християнства. Вони домоглися позбавлення його церковної посади та вигнання із міста.

У важкі для всіх часи, коли люди вмирали з голоду, Кирило продав все своє майно, щоб купити їжі всім тим, хто її потребував. Коли гроші закінчилися, він почав розпродувати церковне приладдя. На виручені кошти купував пшеницю, проте єретики перекрутили й дані вчинки, що звинуватили святителя при вигнанні з міста.

Популярні новини зараз
Оштрафують на 300 тис грн: приготуйте важливий документ на лічильник Від 100 до 1000 гривень: кому піднімуть пенсії у липні Три ознаки онкології: можна визначити по обличчю Знайшовся рідний брат "горбатого" Запорожця з Японії: як дві краплі води, не відрізниш
Показати ще

Церковна служба

Що потрібно зробити цього дня

У Народне свято Кирило-Дери полоз прийнято просити під час молитви про дощі для зростання посівів. Якщо ви страждаєте від грижі або нещасливого життя, то обов'язково слід відвідати цілителів і знахарів.

Також у цей день можна дізнатися багато корисного про погоду та врожай, для чого потрібно придивитися до кількості комарів на вулиці - якщо їх багато, то й урожай буде щедрим. Якщо ж прилетить багато лебедів цього дня, то варто очікувати на швидке тепло.

Чого не можна робити цього дня

У свято Кирило – Дери полоз не рекомендується ходити у гості. Згідно з народним повір'ям, там можна залишити свій успіх. Крім того, не можна відчиняти двері стороннім і тим більше впускати їх у будинок, якщо в цей час купається маленька дитина – у цьому випадку малюк може втратити щасливу долю.

Цього дня нікому не дають у борг гроші, не бажано робити будь-які покупки, а також стригти нігті та волосся.

Церковна служба

Нагадаємо про Благовіщення у 2023 році: які послаблення у Великому посту, історія та традиції свята.

Раніше ми повідомляли про важливі правила Великого посту: як підготувати тіло та душу до Великодня у 2023 році.