Експерт з поведінки кішок Аніта Келсі розкрила секрет, що означає, коли вони намагаються вилизати господаря.

Кішки вивчають світ ротом і гризуть предмети, тому вилизування для них є природним. Вони вилизують себе для грумінгу і вилизують інших кішок для встановлення зв'язку. Про це пише How Stuff Works.

Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube
Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube

У кішок дуже розвинений нюх: близько 200 мільйонів нюхових рецепторів порівняно з 5 мільйонами наших. Вони нюхають через ніс короткими, швидкими вдихами, щоб вловити молекули запаху.

За словами Келсі, вони роблять це, щоб показати близькість, зв'язок і прихильність. Вони доглядають за нами, як це роблять з іншими кішками, з якими вони зблизилися. Їм подобається вдихати наш запах, і вони люблять пахви через сильний запах.

Популярні новини зараз
Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube
Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube

Однак іноді вилизування кішки може бути викликано іншими причинами. Можливо, кішка мітить вас як свою територію або вилизує вас, тому що знайшла щось смачне, наприклад, лосьйон для рук або залишки сніданку.

Якщо ваша кішка вилизує якийсь конкретний косметичний засіб або мазь, запитайте у ветеринара, чи безпечний він для її організму. Деякі кішки вилизують шерсть, щоб впоратися зі стресом або страхом, що з часом може призвести до надмірного догляду і появи лисих плям. У таких випадках краще запитати ветеринара про лікування.

Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube
Кішка лащиться. Фото: скриншот Youtube

Язики кішок шорсткі та грубі, тому що вони потрібні їм як щітка для вичісування шерсті та видалення бруду, лупи та бліх. Щоб кішка не завдала вам болю, спробуйте відволікти її іграшкою, погладити щіткою або просто піти.

Нагадаємо, ми писали, як навчитися розпізнавати котяче "мяу" - після яких звуків потрібно мчати у ветклініку.

Як повідомляв "Знай.ua" насправді нічого не лікує: нарколог розкрив даремність "потужного заспокійливого", віддайте котикам.

Також "Знай.ua" інформував, збережіть нерви своїй кішці: які ваші звичні дії можуть сильно налякати тварину, докладний список.