Ця грошова допомога надається як звичайним громадянам, так і переселенцям, які були змушені залишити свої будинки через війну. У опалювальний сезон, громадяни можуть отримувати до 1600 гривень на місяць в якості допомоги на житлову субсидію.

У теплу пору року (навесні та влітку), ця сума менша, оскільки частка платежів складається з оплати за інші комунальні послуги, а не за опалення. Надання такої допомоги є важливим кроком у підтримці соціально вразливих громадян та відображає розуміння потреб населення з боку держави.

У квітні в Україні завершується опалювальний сезон, тому з 1 травня по 30 вересня будуть розраховані субсидії на період, що не опалюється.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube
Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Пенсійний фонд нагадав, що житлова субсидія на оплату комунальних послуг, таких як постачання теплової енергії, природного газу, електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення, розраховується у квітні та жовтні, з урахуванням тривалості опалювального сезону.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 14 грудня: як використати суботу на повну котушку Пенсіонери отримають індивідуальні доплати до Нового року: кому скільки нарахують "Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю У платіжках за комунальні послуги з'явився новий рахунок: кому готувати більше грошей
Показати ще

Це означає, що субсидія на оплату комунальних послуг включає в себе період, коли проводиться опалювальний сезон, а також період коли воно відсутнє. Згідно з цим, розрахунок житлової субсидії здійснюється з урахуванням тривалості опалювального сезону включно.


Субсидія. Фото: ishe.tv
Субсидія. Фото: ishe.tv
Субсидія. Фото: ishe.tv

Отже, для більшості людей, які отримували житлову субсидію в опалювальний період, субсидії та пільги на неопалювальний сезон автоматично перепризначаться з травня. Тим не менш, деяким людям все ж таки доведеться подати документи заново. Зробити це потрібно протягом 30 днів.

Хто з українців має подавати повторну заяву та декларацію на отримання субсидії?

Якщо у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;

Якщо члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та оплачують житлово-комунальні послуги;

Якщо кількість зареєстрованих осіб, що фактично проживають, у домогосподарстві менша, ніж кількість зареєстрованих;

Якщо домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на купівлю зрідженого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на сезон, що не опалюється (з 1 травня по 30 вересня), представники такого домогосподарства повинні зручним для себе способом подати до органу Фонду заповнені належним чином нові заяви та декларації. У разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на його отримання.

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалюваного сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III та IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується у розмірі нарахованої пенсії за березень 2023 року.

Субсидії, скріншот: YouTube
Субсидії, скріншот: YouTube

Як отримати субсидію: куди звертатися та які дії потрібні?

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України можна кількома способами, залежно від того, який зручніший:

особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;

поштою, на адресу органу Фонду;

online, через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або мобільний додаток Пенсійного фонду.

Також можна звернутися за призначенням субсидії уповноваженим посадовим особам виконавчого органу територіальної громади, а також у центрах надання адміністративних послуг, як і раніше. Додатково, можна скористатися порталом Дія.

Нагадаємо раніше у "Знай.ua", українцям спростять оформлення житлової субсидії: до яких змін потрібно готуватись

Як повідомляв портал "Знай.ua", як здійснять перерахунок пенсіонеру, який продовжує працювати: умова — стаж 24 місяці

Також "Знай.ua" писав, що українцям пояснили, як оформити пенсію за допомогою "Дія.Підпису": покрокова інструкція