Відразу після Великодня всі віруючі відзначають Світлий тиждень, або седмицю. І найважливіше свято буде у п'ятницю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВін так і називається - Світла п'ятниця. Ми хотіли б розповісти вам більше про це свято, щоб ви знали його історію, традиції, на честь чого Світлу п'ятницю взагалі відзначають і що потрібно зробити в цей день, а чого краще не робити.
Що таке Світла п'ятниця та як її відзначають
П'ятниця Світлого тижня відзначається на честь великої та світлої події для всіх віруючих людей – воскресіння Ісуса Христа. Як ми вже сказали, її відзначають наступного тижня після Великодня, оскільки він був 16 квітня, то Світла п'ятниця буде 21 квітня.
А Світлою вона називається, тому що присвячена такій же світлій і радісній події – воскресіння Ісуса.
П'ятниця Світлого тижня: традиції свята
У церкві та у всіх храмах цього дня відзначають пам'ять ікони Божої Матері "Живоносне Джерело". Тут традиції також пов'язані з водою, на богослужінні її освячують, а після цього здійснюють хресний хід до найближчої водойми.
Люди, які відвідали церкву, та набрали води використовують її у своїх цілях: поливають город, дерева, сад – вважається, що це сприятиме гарному врожаю.
Ну а крім цього, були традиції, які не зовсім пов'язані з релігією та християнством, але вони однаково досить цікаві. Наприклад, у слов'ян була поширена традиція у Світлу п'ятницю запрошувати зятя у гості до тещі та тестя. Цю п'ятницю називали Прощеним днем. А в деяких регіонах люди запрошували у гості не лише зятя, а й усю його родину.
А дівчата цього дня дуже рано прокидалися, щоб вмитися ранковою росою, вони вірили, що роса допоможе зберегти молодість і красу.
Світла п'ятниця: чого не можна робити
Цього дня немає дуже суворих заборон, але деяких правил таки варто дотримуватись. Не можна забувати, що цей тиждень повністю приурочений до радісної події, тому й поводитися потрібно відповідно – не можна злитися, поганословити, сваритися і так далі.
Також у цей день заборонено відвідувати цвинтар. Для цього є спеціальний день – Радониця, що відзначається 25 квітня.