Вже давно відомо, що людський ніс може розпізнати понад трильйон різних запахів.

Дуже багато років вчені намагаються зрозуміти, чому ж нам так подобається запах свіжоскошеної трави, свіжої випічки та нових книг. Зараз нарешті вийшло дослідження, яке пояснює, чому прання, яке було вивішене на вулиці, на відкритому повітрі, пахне набагато краще, ніж те, що висихало в сушарці.

Прання постільної білизни Фото: скрін youtube
Прання постільної білизни. Фото: скрін youtube

Дослідники з Копенгагенського університету опублікували статтю ще 2020 року, присвячену запахам. Їм, під час експерименту, довелося використати три рушники, випрати їх вручну - у надчистій воді, без мікроорганізмів та солей, що могло б вплинути на запах.

Для процесу сушіння рушники розвісили на трьох майданчиках: у темній кімнаті, на затіненому балконі та на балконі, що освітлений сонячним світлом. Після сушіння рушники упаковані у пластикові мішки на 15 годин, що дозволило виділитись різним хімічним речовинам перед наступним тестуванням.

Популярні новини зараз
Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Повітря з кожного пластикового мішка проаналізовано за допомогою газової хроматографії-мас-спектрометрії.

Сушіння білизни, скріншот: YouTube
Сушіння білизни, скріншот: YouTube

Експерти також взяли проби повітря з порожнього мішка та повітря на кожному з місць сушіння для порівняння з висушеними рушниками.

Дослідники виявили, що рушники, висушені на сонячному балконі, мали більше хімікатів, таких як альдегіди та кетони, які асоціюються з духами чи запахами рослин.

Обидві пари рушників, висушених на вулиці, також містили пентанал, що знаходиться в кардамоні; октанал, який має цитрусовий запах; нононал, запах схожий на аромат троянди. Це відбувається через реакцію озону з матеріалами рушників.

Нагадаємо, оцінить кожна господиня: елементарний лайфхак, щоб речі у шафі завжди приємно пахли

Як повідомляв "Знай.ua", українцям видають ковдри, подушки, тепловентилятори і не тільки: хто і як може отримати

Знай.uа писав, знадобиться лише сода і оцет: простий, але ефективний спосіб повернути простирадлом білий колір