Вже давно відомо, що людський ніс може розпізнати понад трильйон різних запахів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДуже багато років вчені намагаються зрозуміти, чому ж нам так подобається запах свіжоскошеної трави, свіжої випічки та нових книг. Зараз нарешті
Дослідники з Копенгагенського університету опублікували статтю ще 2020 року, присвячену запахам. Їм, під час експерименту, довелося використати три рушники, випрати їх вручну - у надчистій воді, без мікроорганізмів та солей, що могло б вплинути на запах.
Для процесу сушіння рушники розвісили на трьох майданчиках: у темній кімнаті, на затіненому балконі та на балконі, що освітлений сонячним світлом. Після сушіння рушники упаковані у пластикові мішки на 15 годин, що дозволило виділитись різним хімічним речовинам перед наступним тестуванням.
Повітря з кожного пластикового мішка проаналізовано за допомогою газової хроматографії-мас-спектрометрії.
Експерти також взяли проби повітря з порожнього мішка та повітря на кожному з місць сушіння для порівняння з висушеними рушниками.
Дослідники виявили, що рушники, висушені на сонячному балконі, мали більше хімікатів, таких як альдегіди та кетони, які асоціюються з духами чи запахами рослин.
Обидві пари рушників, висушених на вулиці, також містили пентанал, що знаходиться в кардамоні; октанал, який має цитрусовий запах; нононал, запах схожий на аромат троянди. Це відбувається через реакцію озону з матеріалами рушників.
Нагадаємо, оцінить кожна господиня: елементарний лайфхак, щоб речі у шафі завжди приємно пахли
Як повідомляв "Знай.ua", українцям видають ковдри, подушки, тепловентилятори і не тільки: хто і як може отримати
Знай.uа писав, знадобиться лише сода і оцет: простий, але ефективний спосіб повернути простирадлом білий колір