В Україні триває повномасштабна війна, військовий стан та мобілізація, оскільки росіяни, мабуть, не збираються живими покидати нашу територію.

Через це, ще наприкінці березня 2022 року, було затверджено порядок запровадження "Єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних", через який частина чоловіків може взагалі забути про те, як виглядає сонце, закрившись удома.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Метою цього рішення є цифрова трансформація обліку військовозобов'язаних. Однак юрист Владислав Юрчак вирішив заспокоїти українців, заявивши, що закон не передбачає можливість онлайн-вручення повісток.

"Тому не потрібно лякатися і терміново видаляти мобільний додаток "Дія" зі смартфона", - заявив він.

Популярні новини зараз
Українцям почали видавати допомогу до майбутніх холодів: що і як можна отримати Якщо ви робите це в саду восени, то наступного року будете без урожаю: 4 найчастіші помилки Українку оштрафували на 15 тисяч через скаргу на гнилу пломбу, але водоканал про це пошкодував Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів не містить повної інформації, адже він запрацював лише нещодавно.

Юрчак також зазначив, що багато українців фактично не перебувають на військовому обліку. До того ж, законодавство на даний момент не передбачає механізму отримання повісток через додаток "Дія", тому ми спостерігаємо масове вручення повісток на вулицях.

Повістка, фото з вільних джерел
Повістка, фото з вільних джерел

До реєстру вносяться та зберігаються в базі даних такі відомості про військовозобов'язаних, як особисті (персональні) та службові дані. При цьому згода військовозобов'язаних на обробку їх особистих даних для цілей реєстру не потрібна.

Згідно із законом, Міністерство оборони України є власником реєстру, а Генеральний штаб Збройних сил України є розпорядником цього реєстру.

Нагадаємо, мобілізація та військовий облік: працівників та роботодавців попередили про штрафи

Як повідомляв "Знай.uа", повістки на блокпостах та закордоном, а також адмінпротоколи для всіх: юрист пояснив тонкощі нової мобілізації

Знай.ua писав, до 8500 гривень за відсутність військового квитка: кому в Україні "світить" значний штраф