Українців лякають тим, що влітку 2023 року очікується дефіцит електроенергії, хоча зазвичай теплі місяці проходять із надлишком потужності.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЕксперт у сфері енергетики Юрій Корольчук поділився цікавою думкою, чому насправді може виникнути дефіцит і кому це зіграє на руку. Він впевнений, що нестача електроенергії однозначно буде, бо всі хочуть заробити на імпорті.
"Енергоатом" хоч-не-хоч виводить поетапно в ремонт 4 блоки АЕС. Відкладати вже не можна. Такою є плата за проект "дайош до 5 з’їзду КПРС чи СГ роботу 15 блоків АЕС" у 2021-2022 рр. "Зима близько" - як колись весело і прикольно звучала ця фраза, але зараз далеко не смішно", - назвав експерт одну з причин дефіциту.
Також Корольчук заявив, що ДТЕК не поспішає вмикати свої блоки ТЕС для покриття дефіциту. На ситуацію впливає проблема із запасами вугілля, тому що на зиму його може не вистачити при використанні влітку. Однак він переконаний, що якщо ДПЕК працюватиме, Україні не знадобиться імпорт.
"Але є сонячна і тепла погода, яка почнеться буквально через тиждень. І чесні та "екологічні" виробники електроенергії захочуть продати свою електроенергію в енергосистему України. За умов зупинки АЕС і ТЕС, то імпортна електроенергія потрібна для балансу енергосистеми. Словом, у всіх профіт – "зелені" зароблять, Ахметов ДТЕК заробить і зекономить, трейдери на імпорті зароблять. Європейські компанії зароблять на продажу електроенергії в Україну, де йде війна. Все як завжди", - додав Корольчук.
Також він згадав, що керівник "Укренерго" Кудрицький у березні переконував українців, що відключень світла не буде, але за півтора місяця різко змінив свою думку.
"Але все врятує, звичайно ж, імпорт електроенергії. Це типу такий у нас незалежний оператор енергосистеми", - заявив він.
Нагадаємо, з 15 травня в Україні може з'явитися дефіцит електроенергії - навіть без обстрілів: що трапилося