В Україні за медогляд працівників, тепер уже на законодавчому рівні, матимуть роботодавці. Українське МОЗ розробило "Порядок організації та проведення обов'язкових медичних оглядів працівників певних категорій".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це стало відомо завдяки публікації відповідного проекту наказу, розміщеного для обговорення на сайті Федерації профспілок (ФПУ).
Відповідно до проекту, до працівників певних категорій належать:
- працівники, зайняті на роботах, де є потреба у професійному доборі;
- працівники віком до 21 року;
- працівники, які працюють в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища (шум, вібрація, забрудненість повітря робочої зони та робочих поверхонь шкідливими хімічними речовинами, іонізуючих та неіонізуючих випромінювань), тяжкості та напруженості трудового процесу;
- працівники, які зазнають впливу канцерогенів, мутагенів та/або біологічних агентів;
- працівники, які мають змінний режим роботи із залученням до роботи у нічний час.
Відповідно до порядку, попередній медогляд проводиться прийому працювати. Періодичний (протягом трудової діяльності) медичний огляд проводиться один раз на рік або два роки в залежності від виробництва.
Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, за даними Держстату, станом на кінець 2021 року в Україні зареєстровано 834 тисячі штатних працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці.
Середня вартість за проходження обов'язкового медичного огляду одним працівником, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, становить 800 гривень.
Орієнтовна загальна сума витрачених коштів усіма роботодавцями на проходження обов'язкового медичного огляду становить 6,675 млрд. гривень на рік.
Раніше повідомлялося, до ПФУ звернулися до всіх пенсіонерів із важливою заявою: це стосується кожного.
Також, нардеп Олександр Качура розповів, що передбачає законопроект про відпустки для військовослужбовців.