У Міністерстві соціальної політики пояснили, як можна відмовитися від соціальної допомоги вимушено переселеним особам, та для чого це зробити, якщо ви виїхали за кордон.

Відмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог можна написавши заяву в довільній формі з зазначенням певних реквізитів. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Перевірка субсидії онлайн. Фото: скрін youtube
Перевірка субсидії онлайн. Фото: скрін youtube

  • назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
  • прізвище, ім’я, по батькові отримувача допомоги;
  • адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
  • контактний номер мобільного телефону;
  • адреса електронної пошти (за наявності);
  • вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).

Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні.

Скриншот інфографіки Мінсополітики
Скриншот інфографіки Мінсополітики

Популярні новини зараз
Будьте дуже уважні щодо оплати за газ: українці попередили, як не втратити гроші на комуналці Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження Зарплата більше не матиме значення: українцям призначатимуть пенсії за новою системою
Показати ще

Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною поштою або засобами поштового зв’язку довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги. Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві.

Онлайн-черги, скріншот: Youtube
Онлайн-черги, скріншот: Youtube

Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.

Скриншот інфографіки Мінсополітики
Скриншот інфографіки Мінсополітики

Нагадаємо, ті, хто виїхали з країни не можуть отримувати допомогу ВПО, а якщо не відмовляться від неї, то можливо й таке, що не лише її прийдеться повертати, але й штрафи, які передбачені законодавством.

При виїзді за межі України більш ніж на 60 днів, громадянин втрачає статус ВПО і має бути виключеним з відповідної бази даних з одночасним скасуванням довідки внутрішньо переміщеної особи.

Нагадаємо, ми писали, що у ПФУ звернулися до всіх пенсіонерів із важливою заявою: це стосується кожного.

Як повідомляв "Знай.ua" роботодавці можуть отримати компенсацію: що треба зробити.

Також "Знай.ua" інформував, лікарняні для ФОП: хто має право отримати та куди звертатися.