У Міністерстві соціальної політики пояснили, як можна відмовитися від соціальної допомоги вимушено переселеним особам, та для чого це зробити, якщо ви виїхали за кордон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідмовитися від отримання якоїсь із соціальних допомог можна написавши заяву в довільній формі з зазначенням певних реквізитів. Про це
- назва органу соціального захисту населення, в якому громадянин перебуває на обліку;
- прізвище, ім’я, по батькові отримувача допомоги;
- адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання/перебування;
- контактний номер мобільного телефону;
- адреса електронної пошти (за наявності);
- вид отримуваної допомоги (наприклад, допомога при народженні дитини, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю тощо).
Надіслати заяву щодо відмови від соціальної допомоги електронною поштою або засобами поштового зв’язку на адресу відповідного органу соціального захисту населення в Україні.
Орган соціального захисту населення, до якого надійде звернення, після припинення виплати певного виду допомоги надішле громадянину, за його бажанням, електронною поштою або засобами поштового зв’язку довідку/скан-копію довідки про неотримання допомоги. Про необхідність отримання такої довідки необхідно вказати у заяві.
Аналогічним є механізм відмови від житлових субсидій або пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в Україні.
Нагадаємо, ті, хто виїхали з країни не можуть отримувати допомогу ВПО, а якщо не відмовляться від неї, то можливо й таке, що не лише її прийдеться повертати, але й штрафи, які передбачені законодавством.
При виїзді за межі України більш ніж на 60 днів, громадянин втрачає статус ВПО і має бути виключеним з відповідної бази даних з одночасним скасуванням довідки внутрішньо переміщеної особи.
Нагадаємо, ми писали, що у ПФУ звернулися до всіх пенсіонерів із важливою заявою: це стосується кожного.
Як повідомляв "Знай.ua" роботодавці можуть отримати компенсацію: що треба зробити.
Також "Знай.ua" інформував, лікарняні для ФОП: хто має право отримати та куди звертатися.