При правильному підході до використання електричної енергії можна домогтися її заощадження 10-30%. Для цього запам'ятати основні способи економії.

В "Укренерго" склали перелік домашніх помічників, які водночас є найбільш потужними споживачами енергії. Саме тому їх варто використовувати упродовж дня почергово, уникаючи ввімкнення у пікові години з 19:00 до 22:00 включно.

Корисні поради, пралка. Фото: Youtube
Корисні поради, пралка. Фото: Youtube

Зокрема, йдеться про бойлери, пральні машини, кондиціонери та праски. Їх доцільно вмикати лише з 22:00 до 24:00, а також з 0:00 до 19:00.

Рекомендовано навіть виймати штекер із розетки чи відключати блок живлення. Крім економії, це дозволить попередити пристрої від пошкоджень під час перепадів електроенергії. Можна використовувати пристрої безперебійного живлення (UPS) чи автоматичні вимикачі.

Популярні новини зараз
Разом з повісткою можуть дати штраф на 8500: достатньо однієї умови Оштрафують на 300 тис грн: приготуйте важливий документ на лічильник Київстар, Vodafone та lifecell: мобільні оператори нададуть безкоштовний зв'язок Попит та ціни різко впали: українці не готові платити шалені гроші за полуницю, продавці у розпачі
Показати ще

Мікрохвильовка, скріншот: Youtube
Мікрохвильовка, скріншот: Youtube

Для приготування їжі рекомендуємо придбати НВЧ- чи МХ-печі, а також користуватися індукційними плитами. Вони мають більшу швидкодію, до того ж сприяють енергозбереженню.

Морозильні камери та холодильник потрібно регулярно очищати від льоду та розморожувати. А також стежити за дверцятами – вони мають бути щільно зачиненими.

Нагадаємо, ми писали, що школи Києва закупили електроенергію за ціною дорожчою за ринкову: мільйони грн пішли "у нікуди".

Як повідомляв "Знай.ua" українцям назвали "правильний" тариф на електроенергію – про 1,44 грн/кВт-год можна забути.

Також "Знай.ua" інформував, для українців розробили спеціальну мапу: можна знайти безпечне місце.