Російське вторгнення повністю змінило діяльність оборонної сфери України. Окупанти намагалися захопити владу в Києві, тож ЗСУ потребувало необмеженої кількості зброї.

Про це пише Українська правда.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

Переважна більшість українців об'єднались заради перемоги, допомагали закривати потреби військових та буквально за лічені години збирали величезні суми на зброю для ЗСУ.

На відміну від простих громадян, українські державні компанії, які закупають зброю для наших захисників у 2022 році отримали мільярди гривень за контрактами Міноборони та не забезпечили зброєю ЗСУ.

Популярні новини зараз
Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

українські військові ЗСУ
українські військові ЗСУ

На початку повномасштабного вторгнення Міноборони уклало контракти з трьома імпортерами зброї: це "Спецтехноекспорт", "Укрспецекспорт", "Прогрес" і "Агенція оборонних закупівель".

Міністерство Оборони внесли повну суму на рахунки імпортерів та вони не виконали своїх зобов'язань.

Частинку коштів отриманих за контрактами Міноборони ці компанії вивели за кордон, перерахувавши іноземним фірмам.

ЗСУ. Фото Генштаб
ЗСУ. Фото Генштаб

На початку цього року Міноборони почало судитися з державними компаніями, і подало на них більше 30 позовів.

Загальна сумма заборгованих перед державою коштів складає приблизно – 8,9 мільярда гривень.

На травень місяць суд встиг винести рішення лише за 2 справами.

Суд зобов'язав стягнути з "Укрспецекспорт" – 293,4 мільйона гривень, і "Спецтехноекспорт" – 121,97 мільйона гривень на погашення боргу перед державою.

ЗСУ, фото: Facebook
ЗСУ, фото: Facebook

Деякі судові справи Міноборони вдавалося вирішити, і боржники частково повертали кошти.

Та загальна сума повернутих коштів становить лише 1,7 мільйона гривень з усієї суми награбованого.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, путін лютує: у Росії посадили за держзраду вже четвертого фізика, який займався "кинджалами".

Також наш портал інформував, голова ГУР Кирило Буданов розповів, хто підставляє путіна та шойгу зсередини: "Конфлікти ще більше загострилися".