Для наших дорогих читачів, які стосуються отримання пенсійних виплат, є кілька важливих новин. Громадяни, які досягли певного віку можуть претендувати на додаткові "бонуси" до основної суми.

Проте є щонайменше дві умови, які необхідно виконати українцям.

Про це стало відомо завдяки повідомленню порталу "На пенсії".

Пенсіонери, фото: Знай.ua
Пенсіонери, фото: Знай.ua

Перше – досягнення необхідного віку. Такі виплати починають отримувати ті, кому виповнилося 70 років і більше, і становлять вони від 300 до 570 гривень.

Популярні новини зараз
Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати "Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Друга умова – пенсія, що отримується, не повинна бути вищою 10340 гривень.

Виплата пенсій, скріншот: YouTube
Виплата пенсій, скріншот: YouTube

Розмір доплати залежить від віку

Пенсіонери у віці 70+ щомісяця отримуватимуть додаткові 300 гривень, у віці 75+ — 456 гривень та у віці 80+ — майже 600 гривень, але якщо бути точними, то 570 гривень.

Як повідомили у Пенсійному фонді (ПФУ), доплати за віком нараховуються щомісяця. При цьому розрахунки провадяться ще до початку нарахування основної частини пенсії, тому навіть нові пенсіонери можуть отримати обидві виплати одразу.

Пенсіонерка, фото: Знай.uа
Пенсіонерка, фото: Знай.uа

Такі доплати здійснюються з 2020 року, проте вікові групи поступово додавалися. Першими гроші почали отримувати пенсіонери віком від 80 років. У 2021 році додалися ті, кому виповнилося 75 років і в 2022 доплати встановлені тим, кому виповнилося 70 років.

2023 року виплати продовжуються, запевнили раніше в Мінсоцполітики. Але якщо у 2022 році під час індексації самі виплати були перераховані, то замість 400 гривень українці у віці 75+ почали отримувати на 56 гривень більше, а 80+ на 70 гривень більше, то у 2023 році вони не індексувалися і залишилися на колишньому рівні.

Нагадаємо, пенсії для українців зростуть: у ПФУ показали, який показник вплине на розрахунок виплат.

Раніше повідомлялося, що по 3600 грн на місяць на півроку: як українцям оформити державні виплати.

Також, "Відпусти мене": донька найстарішої матері України розповіла про жах життя з нею.