Якщо ви вже читаєте цю новину, ви зіткнулися з певним викликом. Ви можете самі бути військовим, або ваші близькі люди перебувають у лавах ЗСУ і є завдання дізнатися, як громадянин може піти з армії.

Є одна хороша новина, що навіть незважаючи на велику війну та фронт майже у 2 тисячі кілометрів, мобілізовані можуть звільнитися зі служби. Проте, логічне зауваження для таких дій потрібні дуже вагомі причини.

Про це українським журналістам розповів юрист Дмитро Йовдій.

ТЦК. Фото: Youtube
ТЦК. Фото: Youtube

Є дві основні підстави для завершення служби в армії:

Популярні новини зараз
"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

- стан здоров'я;

- сімейні обставини.

Громадяни із проблемами здоров'я мають подати рапорт на ім'я командира військової частини та начальника з медичної частини для проведення огляду. Лікарі визначать придатність до подальшої служби.

Військовозобов'язаних чоловіків не можуть мобілізувати за наявності трьох та більше дітей. Ті, у кого третя дитина народилася під час несення служби, можуть звільнитися із ЗСУ. Аналогічно і у разі, якщо захисник оформить піклування щодо догляду за хворою людиною.

Захисники України, фото: Unian
Захисники України, фото: Unian

За словами адвоката, потрібно юридично фіксувати кожен факт та документ. Якщо немає можливості зробити це особисто, потрібно попросити родичів та адвоката. Також можна звертатися на гарячі лінії Генштабу ЗСУ чи Міноборони.

Нагадаємо, пенсії для українців зростуть: у ПФУ показали, який показник вплине на розрахунок виплат.

Раніше повідомлялося, що по 3600 грн на місяць на півроку: як українцям оформити державні виплати.

Також, залишиться половина: у Міноборони озвучили, скільки отримуватимуть військові.