У Пенсійному фонді розповіли, за яких умов українцям зі статусом безробітного може враховуватися стаж.

До страхового стажу, який враховується при призначенні пенсії, зараховуються ті періоди, протягом яких людина підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. З січня 2004 року — ті місяці, за які оплачені страхові внески. Такі норми прописані у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Трудовий стаж
Трудовий стаж

Також у законі зазначено, що після 1 січня 2004 року до робочого стажу зараховуються періоди, коли людина перебувала на обліку в центрі зайнятості і отримувала допомогу з безробіття.

Винятки стосуються одноразової виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, або матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації (стаття 24 зазначеного Закону).

Популярні новини зараз
Свято наближається: коли в Україні випаде перший сніг та вдарить справжній мороз Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця
Показати ще

Центр Зайнятості. Фoто: Youtube
Центр Зайнятості. Фoто: Youtube

"Якщо Ви зараз перебуваєте на обліку в центрі зайнятості й отримуєте допомогу з безробіття, цей період буде зараховано до вашого страхового стажу. Для обчислення пенсії за час перебування на обліку в центрі зайнятості буде враховано заробіток в розмірі мінімальної заробітної плати", — йдеться у повідомленні ПФУ.

Нагадаємо, ми писали, що приємний сюрприз для пенсіонерів: які доплати можуть отримати та хто.

Як повідомляв "Знай.ua" субсидія після смерті одержувача: як українським сім'ям не втратити допомогу.

Також "Знай.ua" інформував, платіжки за розподіл газу – як оплачувати послугу, щоб вона була зарахована.