Цього дня Православна церква вшановує пам'ять преподобного Іоанна Угличського. Інші назви свята: "Іван", "Ранні льони", "Оберіг ниви".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦього дня на Русі було прийнято вимовляти різноманітні змови, які мали захистити поля від напастей — від негоди, від шкідників, поганого ока.
Вважається, що саме сьогодні можна побачити перші ягоди та гриби. Тому сміливо вирушайте до лісу з кошиками. А враховуючи погоду останнім часом, швидше за все ваше тихе полювання увінчається успіхом. Також сьогодні потрібно висаджувати насіння цвітної капусти, чорної редьки, гарбуза та квасолі, тоді воно дасть гарний урожай і виросте сильним.
Також є традиція пекти пироги у це свято і готувати спеціальний дуже великий та круглий коровай. Раніше його несли в полі і подавали як готель Матері-Землі, вважалося, що тоді вона буде родючою. Вірили, що від неї залежить чи буде багатий урожай, а отже, можна цілий рік не дбати про ситість.
Пироги не варто залишати вдома, їх треба роздати дітям, сусідам, які потребують. Якщо щось залишилося, потрібно розфарбувати і віддати птахам. Вдома краще приготувати вареники з сиром, картоплею чи капустою.
Для дівчат є цікаве заняття. Потрібно зібрати різні трави та сплести з них вінок. Його носять весь день, а ввечері підкидають під вікно коханого, промовляючи слова: "Ти вінок знайди і мене добрим словом згадай". Існувала прикмета, що такий віночок є оберегом кохання та ніжності у парі.
Що не можна робити 1 червня
Сьогодні не можна подавати людям хліб та сіль, а також не варто і самим просити нічого в інших. Сьогодні також за традицією печуть пироги та роздають їх. Повертатися з ними додому не можна, треба віддати птахам, якщо лишилися, а самому їсти теж не слід.
Нагадаємо, що читайте щодня цю молитву до Миколи Чудотворця та біда обійде вас та ваших дітей стороною.
Раніше ми повідомляли, що весілля, вінчання чи співжиття: який варіант варто вибрати, якщо не хочете проблем, відповідь церкви.