Територіальні центри комплектування (ТЦК), військкомати, відмовляються забирати з поштових відділень рекомендовані листи, які містять дані про відстрочку від мобілізації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦя ситуація викликає стурбованість серед тих, хто має законне право на відстрочення. Адвокат Роман Симутін розповідає про причини такої поведінки ТЦК та рекомендації щодо подальших дій.
За спостереженнями адвоката, представники ТЦК часто відмовляються приймати документи, пов'язані з відстроченням, під час оновлення облікових даних. Натомість вони завжди запевняють, що ухвалять ці документи після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Згідно з його даними, цей підхід не має жодної законодавчої основи, оскільки першим етапом процедури є оновлення облікових даних та визначення підстав для відстрочення. Проте, нас та інших людей намагаються направити безпосередньо на ВЛК з метою вручення негайного мобілізаційного розпорядження.
Тим самим ми фактично стаємо мобілізованими і неможливо довести факт своєчасного повідомлення ТЦК про підстави для відстрочення. Згодом буде складно знайти докази, оскільки суди зазвичай стають на бік ТЦК у подібних справах, пояснює Симутін.
Саме тому юрист рекомендує надсилати документи, що підтверджують право на відстрочку, поштою, використовуючи рекомендований лист із описом вмісту та з підтвердженням вручення.
Проте ТЦК вигадали ще один спосіб – просто не забирати листи. У разі такої ситуації Симутін рекомендує надіслати скаргу до обласного ТЦК з поясненнями та зателефонувати на гарячу лінію Міністерства оборони.
Необхідно зафіксувати факт своєчасного та належного повідомлення ТЦК про наявність підстав для відстрочення, щоб мати докази у майбутньому.
Нагадаємо, військовозобов'язаним присвоять електронний код: навіщо це потрібно
Як повідомляв "Знай.ua", працівники військкомату вручили повістку 8-річному хлопчику, але тут же довелося пояснюватися: "Немає часу..."
Знай.ua писав, мобілізація в Україні: хто отримає повістки в червні