У Конча-Заспі під час війни захотіли розширити їдальню на території стадіону за 88,3 млн грн, а переможцем, який виконуватиме завдання з реконструкції, стала дуже сумнівна фірма.

На реконструкцію їдальні з розширенням приміщень ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр "Конча-Заспа" з бюджету виділили 88,3 млн. грн. Незважаючи на оголошений аукціон, тендер провели лише з одним учасником - ТОВ "КБК", згідно з інформацією в системі держзакупівель Prozorro.

Тендер на ремонт їдальні, скріншот
Тендер на ремонт їдальні, скріншот

Інформація аналітичної системи YouControl свідчить, що КБК часто виграє державні тендери і заробляє навіть більше, ніж на приватних замовленнях. Наприклад, у 2017 році на держзакупівлях компанія заробила 114 млн грн, а на інших замовниках – не більше 70 млн. Подібна ситуація була і в 2018 році, пише Телеграф.

Прибуток КБК, Телеграф
Прибуток КБК, Телеграф

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

У 2012 році ЗМІ поширили новину про перемогу компанії на тендері в Кіровоградській області на суму 3,84 млн грн. Тоді "КБК" належав ексмеру облцентру Миколі Москаленку та його синові Кирилу. Вони, у свою чергу, створювали штучну конкуренцію на тендерах через інші свої фірми.

Після 2014 року власником компанії став Ігор Петрик із Полтавської області. Він займався реконструкцією набережної в Ужгороді на 21 млн. грн. З роками прибуток лише зростав – у 2020 році перемога в тендері чиновників Печерської РДА на загальну суму 29,8 млн грн.

Також компанія фігурувала у судових розглядах після перемог. У 2018 році КБК запланувала ремонт площі Шандора Петефі в Ужгороді за 30,9 млн грн. Його виконали, але за два роки з'ясувалося, що неякісно. Довелося вилити ще 5 млн на повторний ремонт, тієї ж "КБК".

Держаудитслужба з’ясувала, що догор порушив законодавство, адже тендер на повторний ремонт можна було провести не пізніше серпня 2021 року, через три роки після завершення основного, а фактично його завершили 29 жовтня 2021 року. Згідно із законом, потрібно було призначати новий тендер, але тоді "КБК" не зміг би отримати держзамовлення майже на 5 мільйонів гривень без аукціону.

Департамент міського господарства Ужгорода через суд таки довів своє право не проводити новий тендер, і тоді мерію підтримав Верховний суд України. А ось Господарський суд Київської області стягнув із "КБК" 35 тисяч, які фірма заборгувала водоканалу Ужгорода.

Рішення суду, скріншот Телеграф
Рішення суду, скріншот Телеграф

Нагадаємо, держпідприємство вирішило "озолотити" свою їдальню майже 90 мільйонів: скандальний тендер обурив країну

Раніше ми писали про те, що сімейний розпил бюджету? Родичі отримали 3 мільйони на ремонт укриттів від сільради у Черкаській області

Як повідомляв Знай.ua, КМДА хоче витратити на дорогу 148 мільйонів гривень: "заливають" туди гроші з 2017 року