У неділю, 22 вересня, відзначається одне з найважливіших свят для всіх християн, пов'язане з батьками непорочної діви Марії - Іоакимом та Ганною.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦього дня бездітні пари моляться до святої Анни, щоб вона послала їм довгоочікувану дитину. Вагітні дівчата просять легких пологів та здоров'я майбутньому малюкові.
22 вересня жінкам слід було відпочивати і відволікатися від домашніх турбот. Їм забороняється вишивати, прясти та в'язати. Вважалося, що тих, хто порушує суворе правило, переслідуватимуть головний біль.
Наші прапрабабусі вважали, що вагітним жінкам варто бути особливо обережними у день Анни. Вважалося, що будь-яка дія цього дня може позначитися на майбутній дитині. Наприклад, шиття може зробити дитину німою, а запалений вогонь залишить родиму пляму.
Прикмети:
- Яка Анна до полудня, така зима до кінця грудня.
- Яка Анна до ночі, така зима до весни.
- Коли йде дощ, вся весна буде дощовою.
- Тихий та безвітряний день – на врожай фруктів.
У жодному разі не можна брати до рук гострі предмети, тому не можна жити і в'язати. Старі та непотрібні речі заборонено залишати в будинку, так само як і лаятись.
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою. Вірили, що з попелом вітер розвіє сімейне щастя та добробут. Також не ловили і не їли риби, щоб не натягнути на себе чорну смугу. Під забороною були також сварки та довгий сон до обіду.
Нагадаємо про Батьківські суботи за новим календарем: коли Покровська, Димитрієвська та Михайлівська.
Раніше ми повідомляли, як правильно замовляти сорокоуст і чому не можна робити це за ворога: відповіді на питання, якими ставляться православні.