У неділю, 24 вересня, віруючі православної церкви вшановують рівноапостольну Феклу Іконійську. Також у цей день відзначається народно-християнський свято Фекла Загравниця.

Варто зазначити, що у народі свято отримало назву за заграву від світла, що виходить звідусіль вечорами.

Фекла Загравниця 24 вересня: традиції свята

Господині на Феклу повинні обов'язково зібрати буряки та зварити смачний борщ. Також до нього печуть особливий перший хліб із борошна нового помелу. Їм треба нагодувати всіх членів сім'ї, і тоді в будинку буде благополуччя та достаток.

У ніч проти 7 жовтня за традицією запалювали "новий" вогонь і починали "замолотки". Вогонь добували шляхом тертя. Ритуал проводився лише одруженими чоловіками. Живий вогонь розносили дворами: запалювали піч, обкурювали худобу та двір.

Ходило повір'я, усе, що зав'яжеш на Феклу, не розв'язати. Тож у цей день часто грали весілля. Вважалося, що такий шлюб буде щасливим, а розлучити дружину із чоловіком не зможе ніхто.

Популярні новини зараз
Горскоп на неділю, 15 грудня: час перезарядися і подумати про важливе З ТЦК одразу на передову: за якими критеріями розподіляють новобранців Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди В ТЦК поставили крапку у питанні мобілізації 50-річних чоловіків: "Є директива..."
Показати ще

Незаміжні дівчата ворожили на нареченого — несли в лазню калач і чекали, хто торкнеться руки. Якщо дотик був холодним — бути заміжньою за бідняком, якщо теплим — візьме за дружину людина багата, а якщо ніхто за руку не взяв — сидіти їй у старих дівах.

Цього дня останній раз ходили за білими грибами. Потім ходити в ліс з кошиком не можна було.

Опеньки, гриби, фото: Знай.ua
Опеньки, гриби, фото: Знай.ua

Заборони 24 вересня намагалися не порушувати. Ніхто не хотів залучати до свого життя неприємності.

  • Лінь цього дня могла призвести до голодної зими, а це було найсуворішим покаранням.
  • Цього дня не розпочинали нічого нового. Вважалося, що будь-яка справа обов'язково буде порожньою і невдало закінчиться.
  • Цього дня ніхто не сумував і не скаржився на життя, аби не залучити до свого життя неприємностей.
  • Намагалися відкласти миття голови та фарбування волосся. Також намагалися менше використати декоративну косметику. Вважалося, що це приваблює хворобу та невдачу у життя жінки.
  • Хмара в цей день тяжко каралася долею і оберталася проти брехуна.
  • Не можна було піднімати жодних предметів на дорозі цього дня. Через предмети намагалися віддати свої хвороби та невдачі
  • Дуже боялися щось побити з посуду. Вважалося, що тоді може початися чорна смуга у житті, що затягнеться надовго.

Нагадаємо про Батьківські суботи за новим календарем: коли Покровська, Димитрієвська та Михайлівська.

Раніше ми повідомляли, як правильно замовляти сорокоуст і чому не можна робити це за ворога: відповіді на питання, якими ставляться православні.